• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Слагат спасители на част от неохраняемите плажове

Слагат спасители на част от неохраняемите плажове

/КРОСС/ Спасители ще наблюдават 30 от неохраняемите досега плажове по българското Черноморие през юли и август. Това съобщи министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева, която подчерта, че държавата е отделила 1 милион лева за водно спасяване по най-посещаваните плажове в областите Бургас, Варна и Добрич. Все още обаче не е ясно кои точно ще бъдат 30-те плажни ивици. По думите на Терзиева това ще бъдат най-вече градските плажове, като за тях ще са необходими около 120 спасители.
От общо 83 плажа, които ще са неохраняеми през летния сезон, 30 вече ще бъдат под зоркото око на спасителите. Това са местата, към които не е имало интерес нито за концесия, нито за наемане.
„Обезопасяването включва организирането на водно спасяване на най-посещаемите участъци от неохраняемите плажове за периода юли-август. Например Дуранкулак, Шабла, това са плажове, които досега не са били обезопасявани. Става въпрос за 1-2 поста на определени граници от тези плажове, защото някои са дълги по 1 километър", уточни тя.
По думите й общините Бургас, Добрич и Варна ще трябва да определят кои са най-посещаваните неохраняеми плажове. Заплащането на спасители ще бъде за сметка на държавата, а достъпът до тях ще остане напълно безплатен.
„Посетителите няма да плащат никакви такси. Те си имат право на достъп, ще се спазват абсолютно тези правила и ще следиме и ще контролираме нито концесионери, нито наематели да спират достъпа чрез заплащане на някакви такси. Един от критериите, по които ще определяме плажовете първо е посещаемостта, както казах, и другият - той трябва да е достъпен все пак", посочи тя.

Терзиева коментира и персоналните промени в кабинета, които по-рано премиерът Пламен Орешарски обяви, че ще направи. Тя каза, че е спокойна за поста си, тъй като за една година управление като министър е свършила доста неща.
„Смятам, че съм си на мястото, така че, ако някой е недоволен от нещо, съвсем мотивирано може да каже защо е недоволен. Министър-председателят не е говорил с мен по тези въпроси".

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.