• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

България и Гърция искат нов подход за справянето с миграционния натиск

България и Гърция искат нов подход за справянето с миграционния натиск

/КРОСС/ България и Гърция ще работят заедно в рамките на Европейския съюз за приемането на общ европейски подход по отношение на бежанската вълна от Близкия изток и Северна Африка. За това се договориха президентът Росен Плевнелиев и гръцкият министър-председател Андонис Самарас на среща във Вилнюс, Литва. Двамата участват в Срещата на върха на ЕС по Източното партньорство, която се провежда в литовската столица.

Росен Плевнелиев и Андонис Самарас са категорични за необходимостта от европейска солидарност за справяне с проблемите, породени от засиления миграционен натиск. Премиерът Самарас коментира, че темата с бежанската вълна ще бъде сред водещите въпроси, които Гърция ще постави в дневния ред на ЕС през първите 6 месеца на 2014 г., в рамките на Гръцкото председателство на Съюза. Очаква се през декември Европейският съвет да обсъди предложенията на сформираната от Брюксел работна група за анализ на ситуацията.

Във фокуса на Гръцкото председателство през първото полугодие на 2014 г. ще бъде също така развитието на региона на Югоизточна Европа и европейската интеграция на страните от Западните Балкани, стана ясно още по време на срещата между държавния глава и гръцкия министър-председател.

Президентът Росен Плевнелиев ще участва днес в церемония по подписването на Споразумение между ЕС и Република Азербайджан за облекчаване на визовия режим и Рамков договор между ЕС и Грузия за участие на страната в операциите на Съюза за управление на кризи. В присъствието на държавните и правителствените ръководители от ЕС ще бъдат парафирани и две споразумения за асоцииране на Грузия и Молдова с ЕС, Европейската общност за атомна енергия и нейните страни членки.

В делегацията на държавния глава е министърът на външните работи Кристиан Вигенин.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Защо шефа ти дърпа ушичките?

29.11.2013 22:17:53

Анонимен

Защо си замесен в олигархски кръг с хора?

29.11.2013 22:17:04

Анонимен

Колко гафа на прави само ми кажи?

29.11.2013 22:16:38

Анонимен

Ти си доказан с офшорките си,измамник.

29.11.2013 22:16:28

Анонимен

Това е Маргарита Попова!

29.11.2013 22:16:14

Анонимен

Това е Маргарита Попова!

29.11.2013 22:16:14

Анонимен

Има много по-добър вариант от теб за президент

29.11.2013 22:16:02

Анонимен

Нищо не става от тебе ,то се е видяло

29.11.2013 22:15:46

Анонимен

Не се прави на особено интелигентен

29.11.2013 22:15:29

Анонимен

Какъв план за приватизиране на пари си измислил този път?

29.11.2013 22:15:14

Анонимен

Нов подход за крадене на пари ли ?

29.11.2013 22:14:54

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.