-
24 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6595
GBP / BGN 2.2406
CHF / BGN 2.1060- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Нова детска площадка за децата на лечение в онкохематологията в УМБАЛ "Царица Йоанна"-ИСУЛ
27 Юни 2018 | 09:12
/КРОСС/ От 10 до 13 часа от днес до петък специалисти от Клиниката по дерматология към Военномедицинската академия (ВМА) ще извършват безплатни профилактични прегледи.
За децата, които се лекуват в детската онкохематология в УМБАЛ "Царица Йоанна"-ИСУЛ, от днес вече има нова детска площадка. Средствата за изграждането и са събрани изцяло от дарения, обясни Маргарита Борисова от Сдружението на деца с онкохематологични заболявания.
„Идеята на тази детска площадка е да може децата, които се лекуват в детската онкохематология, през времето, когато нямат лечение или чакат за изследвания, да играят и да се забавляват. Важното е децата да се чувстват добре и да имат място, където да забравят за лечението, за болката и за трудностите... Детската площадка има нови люлки, нови пързалки. Стойността на проекта е 16 000 лв.“.
Повечето от дарителите за обновяването са частни лица, казаха още от Сдружението на деца с онкохематологични заболявания.