-
18 Фев 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Лекарите от Спешната помощ в София са подали колективна оставка
29 Май 2014 | 11:15
/КРОСС/Лекаритеот Спешна помощ - София подадоха колективна оставка.
Здравните работници се събират на протест пред Министерство на здравеопазването. Някои от тях с линейски с включена звукова и светлинна сигнализация са предизвикали.
За намерението си да напуснат едновременно Спешната помощ лекарите заявиха тази сутрин. Решението им е в защита на уволнения шеф д-р Гелев и в знак на протест на лошата държавна политика в сферата на здравеопазването и в частност Спешна помощ.
65 са лекарите от Центъра за спешна медицинска помощ в София - град, които искат да напуснат.
Данните на здравното министерство показват, че в столичната спешна помощ има разкрити и осигурени с пари 579 щата, от 179 за лекари. За съжаление са заети 90 лекарски щата. В столицата има налични 57 автомобила. По щат трябва да има 30 екипа средно месечно, според данните този показател за март е 20, а за април 21, по данни на Центъра за спешна медицинска помощ.
Днес директорът на Спешна помощ в София д-р Георги Гелев заяви, че няма да подаде оставка.