• 11 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6697
  •  GBP / BGN 2.2350
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Специална пощенска марка за 135-годишнината на „Български пощи“

Специална пощенска марка за 135-годишнината на „Български пощи“

/КРОСС/ Сто тридесет и пет годишнината на „Български пощи" бе отбелязана днес с валидирането на юбилейна пощенска марка. Печътат за пускане в употреба бе поставен от председателя на Народното събрание и патрон на честванията Михаил Миков, министъра на културата и наследник на един от създателите на пощите - Петър Стоянович, заместник-министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Петър Киров, народните представители Спас Панчев и Борис Цветков, както и главният изпълнителен директор на дружеството Валентин Петков.

Изданието състои от една пощенска марка печат и е отпечатано в тираж 11 000 бр. Художник на проектите е Апостол Апостолов. Върху марката е изобразен Стефан Парушев - първият български управител, който поема ръководството на пощите в Княжество България.

По повод годишнината, в Централна поща, София бе открита филателна изложба.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.