-
03 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Вестниците пишат...
24 Ноември 2013 | 09:02
София /КРОСС/ Преглед на основните теми в печата на Информационна агенция „КРОСС":
Водещи заглавия в печата
Чака ни топла u суха зима - в. Труд - стр. 1
200 лева глоба, ако не гласуваш - в. Преса - стр. 1
Купуваме реактор от САЩ за „Козлодуй" - в. Преса - стр. 1
Водещи заглавия на вътрешните страници
Кръгът на Първанов В БСП иска избори - в. Труд - стр. 2
Цветанов: Хубаво е да си В опозиция - в. Труд - стр. 2
ДПС се скара на президента - в. Труд - стр. 2
Без пълна забрана за строеж на плажа - в. Труд - стр. 3
Консултант мисли нова методика за такса смет - в. Труд - стр. 4
СУ дава база за сирийски бегълци - в. Труд - стр. 4
ДПС обвини Плевнелиев в двоен аршин - в. Преса - стр. 2
Забраниха на ГЕРБ-ери да разговарят с БАСТА - в. Преса - стр. 2
Цветан Цветанов видя полицейщина в държавата - в. Преса - стр. 2
Синодът решава за Варненския митрополит - в. Преса - стр. 3
Оставаме в Афганистан go 2015 година - в. Преса - стр. 3
Водещи интервюта
СИМЕОН МАТЕВ, метеоролог от TV MET: Чака ни топла и суха зима - в. Труд - стр. 8, 9
Петър Мичев - Педро: През зимата може да ядем само Гербери - в. Преса - стр. 8, 9
Водещи анализи
Спокойно - ще спечелим „Псевдовизия" - в. Труд - стр. 7
Да убиеш „Мона Лиза" - в. Преса - стр. 9
В. "ТРУД"
Чака ни топла u суха зима
Чака ни мека зима - като миналогодишната. Това е добрата новина, която съобщи за „Труд" синоптикът Симеон Матев (виж стр. 8-9). Лошата може да огорчи скиорите - валежите ще са по-малко от миналата година.
Днес е последният ден от „пролетната" есен -още от утре зиматаще предяви правата си. В понеделник ще започне да нахлува студен въздух. Във вторник не само планинските върхове, но и цяла Северна България ще побелеят. В Североизточна България ще има опасност от виелици и навявания, предупреди метеорологът. Синоптиците обаче не бързат с прогнозите за Коледа. Дали Добрия старец ще може да използва шейната си, ще стане ясно след 10 декември. „По-детайлна прогноза може да се изготви само за 10-12, максимум за 15 дни напред. Останалото е като стреляне в тъмното и голяма доза късмет", категоричен е Симеон Матев.
В. "ПРЕСА"
200 лева глоба, ако не гласуваш
Избиратели, които не са отишли да гласуват, да се глобяват с 200 лв. Такава промяна ще внесе тази седмица в Изборния кодекс депутатът от БСП Страхил Ангелов. „Подобни санкции има в Белгия, Швейцария и Гърция", коментира народният представител.
Проучване на „Преса" показа, че ГЕРБ може и да подкрепи промяната с оглед на техните информация кой не е гласувал.
Според Ангелов мярката щяла да доведе до актуализиране на избирателните списъци и до отпадането на „мъртвите души".