-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Преподавател в СУ: Това е политически протест
28 Октомври 2013 | 19:17
/КРОСС/ Това е политически протест и по дефиниция се казва, че подобен протест няма място в университетите. И друг път е имало прецеденти. Политическото не засяга една или друга партия, то засяга обществото, ето това е причината за протеста. Това каза преподавателят във Философския факултет на Софийския университет проф. д-р. Александър Кьосев по БНТ.
По негови думи хората, които са склонни на радикални постъпки в едно общество са винаги малко.
"Така повече не може - това е основното послание. Дай, Боже да се формират нови политически субекти. Институциите в тази държава не работят нормално, оставете институциите да си вършат работата. Протестът е нещо неприятно, досега той беше усмихнат, но едва сега става ясно, че нещата са сериозни", коментира Кьосев.
"Българското население е разделено на три: недоволни хора, хора които не разбират и манипулатори. Сега трябва да изберем към коя група сме. Нередно е да се използва недоволството на хората за други цели", завърши той.