-
02 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Танов: Ако се разследват други престъпления на Кирил Рашков, ще станат известни доста връзки
22 Януари 2014 | 19:25
София /КРОСС/ Ако бъдат разследвани други престъпления на Кирил Рашков, ще станат известни доста връзки и с политици, и с митничари. Това каза пред БНТ бившият директор на Aгенция „Митници" Ваньо Танов. Това, което ми прави впечатление е, че след скандалите в Катуница, едва ли не, Рашков беше вкаран в затвора, но за закана за убийство. Той има достатъчно много и други престъпления, каза още той.
Още през 2009 година на Кирил Рашков беше извършена проверка от Агенция "Митници", беше заловен в момент, в който произвежда незаконно спирт, той е един от първите, към който митницата е взела отношение да се прекрати една незаконна дейност с години, съобщи Танов.
През 2011 година, след събитията в Катуница, при обиск на домовете на Рашков службите са иззели тефтерче, в което фигурират данъчни и за това тефтерче Ваньо Танов разбира в Министерство на финансите от министъра. Ген.Танов заяви, че се е свързал с колега от ДАНС и е искал да изясни кои от служителите от Агенция "Митници" са в тефтерчето на Рашков и да вземе някакво отношение. Заявено му е било, че тефтерчето е наистина взето, но е твърде рано да се коментират лицата, които са в него, тъй като службите ще продължат да работят.
Бившият шеф на митниците заяви, че е приел аргументите на ДАНС. От 2011 г. досега би трябвало да бъде извършена проверка, подчерта Танов.
По думите му е важно как е иззето въпросното тефтерче- дали оперативен работник си го е сложил в джоба или, ако е иззето и отбелязано в протокола, има основание за образуване на дело. Това тефтерче излиза, защото не е иззето по надлежен начин, смята Танов.