• 04 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Близнашки: Действително ни следяха и подслушваха

Близнашки: Действително ни следяха и подслушваха

София /КРОСС/ Като пряк участник в събитията и протестите срещу кабинета „Орешарски" мога да кажа, че действително ни следяха и подслушваха. Това го твърдя от личен опит, но това са неща, които трудно се доказват. Когато станах премиер, още при първите срещи със специализираните служби те ме уверяваха, че не е работено по хората от протеста. Но аз назначих проверката, която даде своите резултати с известно закъснение. При подобни операции следи винаги остават, каза бившият служебен премиер проф. Георги Близнашки в интервю за БНР.
Демокрацията има своя вътрешна логика и борбата трябва да се води с аргументи, а не със сила. Аргументите на силата дават обратни резултати, така че в определен смисъл е добре, че се стигна до някакви резултати. Трябва да се направи усилие чорапът да бъде разплетен до край, каза той.
Близнашки призова Народното събрание да направи анкета по въпроса.
По начало самият опит олигархията да управлява пряко чрез налагане на правителството на Пламен Орешарски беше един неудачен експеримент, който ни върна години назад, възроди наново конфронтацията в обществото и в крайна сметка те бяха крайно негативни, така че още дълго няма да можем да се оправим с финансовите последици от това управление, каза още той.
Близнашки направи и кратка равносметка на управлението на служебното правителство: Ние отпушихме притока на средства по спрените програми. Това беше много сложна задача, бяха ангажирани огромни средства от наша страна и това беше огромен личен риск, защото 750 млн. вкарахме в оборот да възобновим плащанията по спрените програми без да сме сигурни какво ще е решението на Брюксел. В крайна сметка то беше благоприятно, защото те гледаха на нас и на нашите усилия като на проевропейското правителство на България. Ние действахме в кризисна ситуация и не сме злоупотребили с нищо.
Според него ще се наложи промяна в Конституцията за реформите в съдебната система.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Лайнар.....Марш там откъдето си изпълзял... Отрепка

07.02.2015 16:08:06

Анонимен

Мамицата ти измекярска, Лизашка...

07.02.2015 15:44:48

Анонимен

Мамицата ти измекярска, Лизашка...

07.02.2015 15:44:34

Анонимен

https://frognews.bg/news_76264/CHugunenite-komunisti-Plevneliev-i-Bliznashki-prez-1987-g

07.02.2015 15:02:00

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.