• 17 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кастро: Русия и Китай по-добре разбират световните проблеми, отколкото САЩ

Кастро: Русия и Китай по-добре разбират световните проблеми, отколкото САЩ

/КРОСС/ Русия и Китай познават по-добре света, отколкото САЩ. Това заяви историческият лидер на кубинската революция Фидел Кастро, предаде ТАСС. „Китайската народна република и Русия по-добре, отколкото Съединените щати, познават проблемите в света, защото на тях им се е наложило да понасят ужасни войни, създадени от слепия егоизъм на фашизма“, пише Кастро в публикация във вестник Granma.

Основателят на първата и единствена социалистическа държава в западното полукълбо е убеден, че Русия и Китай „ще положат максимум усилия, за да избегнат войната и да спомогнат за мирното развитие във Венецуела, Латинска Америка, Азия и Африка“. Мнението си 89-годишният политик изрази в послание, в което подкрепи и президента на Венецуела Николас Мадуро след поражението миналата седмица на партията му на парламентарните избори в страната.

По отношение на световните конфликти Кастро обърна внимание на това, че „сигурността не съществува за никого“ и припомни за ядрената опасност в момента, когато напрежението между САЩ и Русия е нараснало.

Политикът също така коментира и работата на Световната конференция на ООН за климата в Париж. Според него, единствено мирът и „правото да се превърнат в обща собственост природните ресурси на планетата, както и науката и технологията“ могат да „запазят живота на човека на Земята“.

„Ако човечеството продължи пътя си чрез експлоатацията и ограбването на ресурсите от страна на транснационалните компании и империалистичните банки, събралите се в Париж представители на държавите ще направят съответните изводи“, подчерта той.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.