-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6697
GBP / BGN 2.2350
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Мъж убил съсед заради стария му телевизор, декодер и мобилен телефон
03 Февруари 2014 | 09:11
/КРОСС/ Страх и смут обхвана врачанското село Баница. Хората там още не вярват, че съсед е убил съседа си заради стария му телевизор, декодер и мобилен телефон.
Въпреки че кражбите били често явление в селото, в тяхната махала посегателства нямало, докато един ден от очите на хората някак внезапно изчезнал Тодор Петков.
В селото хората масово слагат решетки на прозорците. В центъра още преди години беше монтирана система за видеонаблюдение, а заради високата битова престъпност на посещение бяха и Цветан Цветанов преди време, и Цветлин Йовчев сега. Хората обаче все още се страхуват, разказва репортаж на Нова тв.
През цялата 2013 година в полицията са регистрирани 18 битови престъпления. Шест са разкрити, а по други 12 се работи. Едно убийство в началото на настоящата обаче разтърси селото - това на 67-годишния пенсиониран учител Тодор Петков.
Той живеел сам и на никого почти не направило впечатление, че го няма.
Когато го открили, всички помислили, че човекът е починал или от инфаркт, или от инсулт. Установяват се обаче следи от насилие. Лекарите констатират, че смъртта е настъпила вследствие на черепно-мозъчна травма, а съседите изтръпнали от страх. Не можели дори да си представят кой би нападнал и убил бившият учител по музика, защото бил затворен в себе си, беден и скромен.
Няколко дни по-късно обаче тръгва мълва, че пенсионираният музикант е бил убит от съсед, който е с 25 години по-млад от него. Според една от версиите това е станало заради стар телевизор с декодер и телефон, но според друга - това не е истина.