• 11 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Лавров: Запада е склонен да оправдае тероризма в Сирия

Лавров: Запада е склонен да оправдае тероризма в Сирия

Багдад. /КРОСС/ На пресконференцията в Багдад министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров заяви, че Запада е склонен да оправдае тероризма в Сирия с обяснението, че този режим е непобедим, съобщи ИТАР-ТАСС.


„Предоставихме на Съвета за сигурност на ООН за разглеждане своите предложения, осъждащи тероризма във всичките му направления, в контекста на сирийската криза и активизацията на бандитите от всички видове, а и не само там", заяви Лавров. По думите му, тази ситуация заедно с проблемите на тероризма в региона носят „заплаха за целия световен мир". Москва изхожда от факта, че „документът се разглежда от нашите партньори, но някои от тях се изкушават да оправдаят терористичната заплаха с оправданието, че режимът не може да изчезне заради Асад".
„Не сме съгласни с това и смятаме, че тероризмът не може да бъде оправдан по никакъв повод. Съвета за сигурност на ООН обсъжда резолюцията относно хуманитарната криза, която включва много от нашите предложения за решимостта да се избегне по-нататъшно разпространение на терористичната заплаха, както и предложението: в Сирия, опозицията и правителството сами да се обединят, за да се борят срещу това зло", поясни Лавров. Той отбеляза, че представителите на САЩ в някои от частните разговорите признават, че основната заплаха в Сирия е тероризмът, а не режима на президента Башар Асад.


„Със САЩ имаме цял набор от механизми, в рамките на които взаимодействаме по много сериозни проблеми, в това число във връзка с борбата с тероризма, но за съжаление в нашите отношения понякога се проявяват двойни стандарти, като например сега по въпроса за случващото в Сирия, американските ни колеги твърдят, че тероризмът е непобедим докато властта е в ръцете на Асад. Тази позиция всъщност означава едно поощряване на действията на екстремистите и на всички онези, които ги снабдяват с оръжие, което в крайна сметка само изостря кризата в Сирия. При това, в частни разговори американските партньори признават, че основната заплаха за Сирия е именно тероризмът, а не режимът на Башар Асад". Струва си да отбележим, че миналата година британският премиер предложи в окончателната декларация, да се впише призив към сирийското правителство и опозицията да се обединят, за да се изкоренят терористите: „Именно това сега се опитваме да постигнем и ние с нашите партньори, за да не се разминават думите, казани на високо равнище с действията", добави Лавров.

О. Г.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.