• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

НПБ: Вигенин даде зелена светлина на еничарите в Скопие да ни репресират

НПБ: Вигенин даде зелена светлина на еничарите в Скопие да ни репресират

/КРОСС/ На 12-ти януари (неделя), Националистическа Партия на България беше на посещение в Скопие, за да почете подвига и героичната смърт на българската революционерка Мара Бунева. Проявата включваше шествие, заедно с други патриотични формации и поднасяне на венец на лобното й място.

Според официалните обяснения, изпратени от партията до медиите, българите са били посрещнати от изключително враждебна обстановка и груби пазители на реда.

„Първо, непонятно защо полицията беше позволила на група от около 20-тина македонисти да запречат входа и изхода на църквата "Св. Димитър" в центъра на Скопие, където се отслужваше заупокойна молитва за душата на Мара Бунева. Същите не позволяваха на дошлите българи да влизат и излизат, блъскаха ги, държаха се грубо и арогантно с тях, и всичко това пред погледа на македонската полиция и жандармерия. Това наложи активисти на НПБ да разгонят същите, което породи груба и заплашителна реакция от страна на органите на македонското МВР, които ни се заканваха със затвор и убийство". Разказват от партията.

Според НПБ македонски униформени полицаи поставили от другата страна на Вардар, върху северното корито на реката, транспарант, на който пишело на западнобългарски диалект - "Своя история нямате, чужди герои славите". Плакатът довел до бой, в който пострадали членове на партията.

Активистите се заканват „жестоко да отмъстят", а за поведението на македонските власти държат отговорни всички български управляващи, настоявайки за позиция на външното министерство и за официална нота до македонските власти.

"Скорошното посещение на външния министър Вигенин там го доказва напълно. Вместо твърда позиция и защита на националните ни интереси, неблагонадеждните ни съседи чуха от него само фригидно политическо пъшкане и глупости от рода на "общото ни европейско бъдеще". С това той даде зелена светлина на еничарите в Скопие да ни репресират и да се опитват да ни бият", се казва още в изявлението.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.