-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6811
GBP / BGN 2.2375
CHF / BGN 2.0905- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Отвлеченият в Славянск американски журналист е освободен?
24 Април 2014 | 21:45
/КРОСС/ Американският журналист Саймън Островски, който бе отвлечен от сепаратисти в Източна Украйна, е освободен. По телефона той е заявил, че се чувства добре, въпреки че е бил малтретиран, след като бе похитен в понеделник в Славянск, съобщи "Франс прес".
„Ден и половина след похищението те махнаха превръзката от очите ми и развързаха ръцете ми, след което започнаха да се отнасят нормално с мен. Мисля, че съм бил специално следен от сепаратистите. Те имаха моя снимка, търсили са ме. Когато ме освободиха, просто дойдоха до мен и ми казаха: Вземай си нещата и се махай", обясни журналистът път за Донецк, веднага след като напусна Славянск.
В Донецк той е очакван от екип на неговата медия VICE News.
Според информация, публикувана в сайта gazeta.ru., самообявилият се за кмет на Славянск Вячеслав Пономарьов е отрекъл новината за освобождаването на американския журналист.
"Това не е вярно, никой не сме пускали. Аз ясно изразих своите искания", каза Пономарьов.