-
01 Фев 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Симеон Славчев: Борбата за околната среда трябва да е ежедневна
14 Април 2019 | 14:49
/КРОСС/ Председателят на ПП МИР и общински съвет от "Политическа група 5" Симеон Славчев се включи днес в инициативата "София кара колело и тича за по-чист въздух" заедно с дъщеря си Снежина Славчева.
"Длъжни сме да дадем личен пример и да пазим околната среда, не само днес, но ежедневно", коментира Славчев преди старта. Общинският съветник работи активно за по-чиста природа още от началото на мандата си в Столичния общински съвет.

Освен, че заедно с колегите си от ПГ5 инициираха създаването на временна комисия за решаването на проблемите, свързани с Природен парк Витоша, Славчев продължава и борбата срещу завода за изгаряне на отпадъци, който е планиран за изграждане в центъра на София.

В инициативата "София кара колело и тича за по-чист въздух" се включиха и много популярни личности и звезди от областта на спорта като Евгения Раданова и Йордан Йовчев. Маршрутът на шествието премина през Парламента, Орлов мост, Перловска река и НДК.
Организатори на събитието са "София - Европейска столица на спорта", Столична община и Центъра за градска мобилност.