• 09 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6781
  •  GBP / BGN 2.2363
  •  CHF / BGN 2.0833
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Депутатите спестили всеки втори лев

Депутатите спестили всеки втори лев

/КРОСС/ Над 52% са реализираните икономии на НС за 2013 г. Това показва отчетът за изпълнението на миналогодишния 50-милионен бюджет на законодателния храм, пише в. Монитор.

Спестената сума от над 25 млн. лв. е рекордна. През 2010 г. и 2011 г. под ръководството на Цецка Цачева икономисаните средства възлизаха на 10-15 млн. лв.

Трябва да се отчете обаче и фактът, че НС, което през по-голямата част на 2013 г. се ръководеше от Михаил Миков, не функционираше доста дълго време след падането от власт на кабинета „Борисов".

Самият Миков обяви неотдавна, че парламентът ще допринесе за раздадените коледни добавки на пенсионерите с 12 млн. лв., които били спестени от проекта за нова пленарна зала в бившия Партиен дом.

Въпреки че НС се лиши от тези средства, идеята за преместването на депутатите там не е във фризера, става ясно от скорошно обявление за обществена поръчка за строителен надзор на преустройството на зала „Света София".

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.