-
24 Юни 2026 |
USD / BGN 1.1340
GBP / BGN 0.8617
CHF / BGN 0.9216- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Изключиха Пети блок на „Козлодуй”
06 Февруари 2015 | 17:09
София /КРОСС/ Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" е бил изключен от енергийната система на страната. Има проблем с генератора, съобщи за БНР заместник-председателят на Агенцията за ядрено регулиране Борислав Станимиров. По думите му, причини за безпокойство няма.
Автоматиката на блока е сработила нормално, приведен е реакторът в безопасно състояние на около 40 процента. Няма проблеми, всички защити са сработили по логиката, която е предвидена. При такава ситуация не се очакват никакви изхвърляния и промени в радиационната обстановка, посочи Станимиров.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР