• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Гласуват петия вот на недоверие?

Гласуват петия вот на недоверие?

/КРОСС/Народното събрание трябва да гласува внесения от ГЕРБ пети вот на недоверие към кабинета Орешарски, този път заради фискалната политика. Все още не е ясно дали изобщо ще има заседание на парламента, след като вчера народните представители не можаха да съберат кворум. Освен ГЕРБ, които традиционно не се регистрират в началото на заседанието, този път и "Атака" не бяха в пленарната зала, но не дадоха обяснение за действията си. 

Въпреки коментарите през седмицата, че правителството може да подаде оставка днес, от думите на лидера на БСП Сергей Станишев стана ясно, че това вероятно няма да се случи. Станишев заяви, че явно от ГЕРБ не искат бързи предсрочни избори и затова кабинетът е готов да продължи да работи.

За да бъде свалено правителството, са нужни 121 гласа, с които ГЕРБ и "Атака" не разполагат. Управляващите вече дадоха заявка, че ще подкрепят правителството и този път. Във вторник преди пленума на БСП обаче лидерът на социалистите Сергей Станишев призова премиера Пламен Орешарски да подаде оставка веднага след като вотът бъде преодолян. До такава обаче едва ли ще се стигне преди заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност при президента Росен Плевнелиев на 17 юни. Станишев посочи като най-добър вариант за държавата и избори възможно най-скоро - в края на юли.

Според приетата програма на депутатите днес те трябва да изслушат премиера Пламен Орешарски и енергийния министър Драгомир Стойнев за проекта "Южен поток". Вчера председателят на парламента Михаил Миков обяви, че проектът не е спрян. Пред БНР Миков намекна, че е възможно след гласуването на вота на недоверие депутатите да продължат работа с обсъждане на решение за провеждане на референдум по изборните въпроси, поискан с гражданска подписка.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.