-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6811
GBP / BGN 2.2375
CHF / BGN 2.0905- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Калфин: Станишев е свръхвъзбуден
19 Януари 2014 | 18:11
/КРОСС/ „Сергей Станишев очевидно си изпуска нервите. Единственият, който може да работи срещу БСП е самият Станишев, тъй като той ще бъде отговорен за резултатите, които ще получи партията на Евроизборите. Той в момента е свръхвъзбуден. Единодушието на заседанието на БСП е вследствие на факта, че онези, които имат различни виждания не бяха поканени или допуснати до него", заяви Ивайло Калфин в предаването „Всяка неделя" по Нова телевизия.
„Нещото, с което силно не мога да се примиря е, че ръководството на БСП е готово да направи компромиси с абсолютно всичко само, за да си задържи властта. Ако Станишев стане еврокомисар, аз не мога да му бъда конкуренция, тъй като правителството решава кой ще бъде комисар", добави още той и допълни, че не е очаквал чак такава ярост от страна на социалистите, но явно някой много се е притеснил от АБВ, което е положително за АБВ, тъй като явно вървят в правилната посока.
„Ако Първанов бъде изгонен от къщата на БСП, ще паднат голяма част от етажите й и тя ще се превърне в колибка. Никой вече не иска да гледа мачовете на отбора на социалистите. Единственият начин БСП да управлява е да си сътрудничи с ДПС, тъй като е доведена до крайна безизходица", коментира той състоянието на партията на Станишев.
Калфин добави, че протестира срещу факта, че БСП продължава да ръководи инструментите, които Борисов е въвел.
По отношение на темата с подслушванията евродепутатът заяви, че не се интересува дали някой го подслушва или не.