• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Колкото повече социалисти има в ЕК, толкова по-лесно ще се решават въпросите на България

Колкото повече социалисти има в ЕК, толкова по-лесно ще се решават въпросите на България

/КРОСС/ „Колкото повече социалистите има на ключови позиции - и в страните от ЕС, и в Европейската комисия, толкова по-лесно ще се решават въпросите на България", заяви председателят на БСП Сергей Станишев пред повече от повече 600 членове и симпатизанти на партията от Гоце Делчев.

Станишев коментира и публичната инвестиционна програма, според която общината получава 5,25 млн. лв. за шест обекта, от които 500 хил. лв. за спортна зала в града. Трудно може да се радваме на изключителни успехи в професионалния, ако няма добре развит масов спорт, отбеляза лидерът на БСП.

Преди срещата с актива Сергей станишев взе участие в дискусията на млади социалисти на тема „Изборите за Европейски парламент и грижата за младите хора".

„Няма успешна държава, ако няма достатъчно образовани млади хора, които да остават тук", категоричен бе той.

Станишев каза още, че през мандата 2005-2009 са свършени много неща за по-възрастните във връзка с техните пенсии, но не направено достатъчно, за да видят младите хора смисъл да остават и да се реализират тук. „Сега се стараем да преодолеем това. Само ако им осигурим добро образование, възможност за работа, подкрепа за отлеждане на деца, само тогава имаме перспектива като нация", категоричен бе лидерът на социалистите.

По думите му, затова и един от първите закони на този парламент е бил свързан с младежката заетост и с конкретните стимули към фирмите, които наемат младежи.

„Ако социалистите спечелят изборите в Европа, парите по младежката гаранция за борба с безработицата сред младите ще бъдат поне двойно", заяви Станишев.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Виктори

Логично - с доверието идват и гласовете. Броят няма да е никак малък, БСП си заслужава доверието. Никога вече ГЕРБ!

14.04.2014 17:26:18

Много сте прав!

Ех, ако може всичките да се махнете от България! Някъде към Сибир...

14.04.2014 13:30:08

Анонимен

Днешен български социалист = на вчерашен убиец комунист, научен само да лъже, демагогства, краде и веднъж завинаги да бъде в услуга на КРЕМЪЛ. Това са отрепки, които никога не са работили, нямат ценностна система, забогатяли са почти всички от обири на държавно и частно имущество и днес видите ли, щяли да ни оправят в ЕС.!? КАКТО СЕ КАЗВА:" ти го не пускаш в село, то пита за поповата щерка !" ХОРА, НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ, ТЕЗИ ТРЯБВА ДА ГИ ПРОГОНИМ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ - НАЧЕЛО С ТОЗИ НЕДОЕБАН НАГЛЕЦ !

14.04.2014 11:59:27

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.