• 11 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Доказано: кафето след 17 часа нарушава съня

Доказано: кафето след 17 часа нарушава съня

/КРОСС/ Американски учени от Центъра за нарушения на съня в Детройт са установиха, че пиенето на кафе и енергийни напитки след 17.00 часа може да доведе до нарушения на съня.
Съветите на лекарите да не се пият освежаващи напитки вечер е известен на всички. Сега обаче учените са доказали, че кофеинът може да доведе до нарушения на съня, ако се приеме в късния следобед или привечер, съобщава сайтът CBC.ca.
В изследването са участвали 12 доброволци, чиято средна възраст е 39 години. Експертите са анализирали ефекта от 400 мг кофеин, еквивалент на 2-3 чаши кафе, на качеството на съня.
Получените резултати сочат, че пиенето на кафе шест часа преди лягане или по-късно нанася сериозни вреди на здравето. Използването на енергийни напитки пък може да намали почивката с повече от час.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.