• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Сузи Волф става първата жена във Формула 1 от две десетилетия насам

Сузи Волф става първата жена във Формула 1 от две десетилетия насам

/КРОСС/ Сузи Волф ще вземе участие в две официални Гран при сесии през сезон 2014 и ще бъде първата жена пилот във Ф1 от две десетилетия насам. Волф ще кара в две петъчни тренировки за "Уилямс" и ще запази ролята си на разработващ пилот за отбора през сезона.

Миналата година Сузи се представи обещаващо на теста за млади пилоти във Великобритания и тази година ще седне и на мястото на тест пилота зад волана на "Уилямс-Мерцедес FW36".

Съпругата на Тото Волф се присъедини към "Уилямс" през 2012 година и помогна за развитието на FW34, FW35 и на новия турбо FW36, задвижван от двигател "Мерцедес". През 2014-а тя ще продължи да работи в симулатора, но ще види и как се представя болидът на истинска писта в две тренировъчни сесии.

Преди да дойде в отбора, Сузи прекара седем сезона в ДТМ. Последната жена, участвала във Формула 1, е италианката Джована Амати. През 1992 година тя не успя да се вреди за състезателно място в "Брабъм" и оттогава само се говори за жени пилоти, но действително най-близо в момента е Сузи.

Този месец друг отбор от Формула 1 - "Заубер", назначи 25-годишната швейцарка Симона ди Силвестро, която изкара четири години като пилот в Индикар сериите в САЩ.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.