-
18 Май 2026 |
USD / BGN 1.1628
GBP / BGN 0.8705
CHF / BGN 0.9144- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
МЗХ планира 10% съкращения догодина
12 Декември 2014 | 14:28
/КРОСС/Следващата година ще бъдат направени съкращения с 10% на административните разходи и структурата в Министерството на земеделието, съобщи ресорният министър Десислава Танева. Според нея тази мярка ще доведе до по-висока ефективност.
Танева допълни, че днешният протест на тютюнопроизводителите я изненадал, тъй като това, което зависи от държавата, е направено.
И двете страни - и тютюнопроизводители, и копачи на тютюн - поискаха законодателни промени по повод ясни правила и гаранции и за едната, и за другата страна. Ние се консолидирахме около най-належащи промени, които трябва да направим, така че от първи март следващата година те да стартират новата си стопанска година с тази регулация, включително и регистър на тютюнопроизводителите. Министерство на земеделието и храните е готово с тези законодателни изменения и ще те бъдат още утре пуснати на обществено обсъждане, коментира Танева.