-
07 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
„Charlie Hebdo” брутални към загиналите си сънародници
18 Ноември 2015 | 11:50
/КРОСС/Френското сатирично списание „Шарли ебдо", което беше атакувано от терористи в началото на януари и бяха убити 12 служители в редакцията му, излезе с нова карикатура на главната си страница, свързана с атаките в Париж в петък, съобщава „Гардиън".
„Те имат оръжия. Няма значение, ние имаме шампанско", пише списанието.

Главният редактор отбеляза, че „без да се осъзнава, парижани през 2015 са станали като лондончаните през 1940 година - решени да не се подават на страха каквото и да става. Това е единственият отговор, който можем да покажем пред терористите".
Припомняме, в петък седем терористи нападнаха шест места във френската столица Париж. За около 30 минути те избиха 129 души. Повече от 350 пострадаха. Това е най-смъртоносният терористичен удар във Франция от Втората световна война. Отговорност за атаките пое „Ислямска държава".