-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6807
GBP / BGN 2.2391
CHF / BGN 2.0840- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Турчинов: Референдумът няма да има никакви юридически последствия
12 Май 2014 | 10:35
/КРОСС/ "Фарсът, който терористите наричат референдум, няма да има никакви юридически последствия освен наказателната отговорност за неговите организатори." Така коментира референдума, който се състоя в Донецкия басейн, председателят на Върховната Рада и и.д. президент на Украйна Александър Турчинов, предаде украинската агенция УНН,позовавайки се на пресслужбата украинския парламент.
„Това не е нищо друго освен пропагандистко прикритие на убийствата, отвличането на хора, насилието и други тежки престъпления", каза още Турчинов.
По думите му тези разрушителни за икономиката на Донецката и Луганската област процеси застрашават живота и благополучието на гражданите.
„В същото време властта ще води диалог с онези хора в Източна Украйна, чиито ръце не са изцапани с кръв и са готови да отстояват своите цели и убеждения чрез законни средства", добави Турчинов.
Председателят на украинския парламент каза още, че Киев ще продължи и занапред „борбата си срещу терористите, диверсантите и престъпниците".
На вчерашния референдум над 90% от гласувалите са подкрепили независимостта от Украйна. Референдумите в Донецка и Луганска област бяха осъдени като незаконни от властите в Киев и Запада.