• 29 Апр 2024 |
  •  USD / BGN 1.8255
  •  GBP / BGN 2.2837
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 20°C

„Фронтекс“ ще помага на България за охрана на границата с Турция

„Фронтекс“ ще помага на България за охрана на границата с Турция

/КРОСС/Агенцията за защита на външните граници на ЕС „Фронтекс" ще помага на България за защита на нейната граница с Турция. Агенцията ще направи същото и в Хърватия при гарантиране на сигурността на границата й със Сърбия. Страните от ЕС обещаха да изпратят допълнително 320 гранични служители за подсилване на операцията „Посейдон", която има за цел да защити гръцките морски граници с Турция. ЕС вече изпрати в Словения 182 души от общо обещаните 400 полицаи за контрол на границите от нелегалните мигранти. Това се казва в доклад на ЕК, който бе оповестен по време на видеоконферентна връзка между държавните ръководители от страните в т. нар. Западнобалкански път на мигрантите. Това е третата среща, на която се обсъждат договорът от 17 точки за спешни мерки за решаване на бежанската криза. По време на видеоконферентната връзка Словения официално съобщи, че ще вдигне телена ограда по границата с Хърватия. Представителите на „Фронтекс" от своя страна оповестиха мерките, които смятат за необходими за прилагане по Западнобалканския път, както и за гарантиране на гръцките граници в очакване на по-големия и до сега неконтролиран прилив на бежанци от Сирия и Ирак и на мигранти, които идват изключително по икономически причини. До момента „Фронтекс" е мобилизирал 775 гранични полицаи в Гърция, а сега от ЕС обещаха още 320, за да спре прилива на хора от Турция. България бе първата в ЕС, която изгради ограда, за да се защитава от мигрантите, информира БГНЕС.

На срещата стана ясно, че властите в Скопие са в контакт с правителството в Атина и обсъждат по-строг контрол на гръцко-македонската граница. По време на видеоконферентната връзка бе подчертано, че е необходимо да се увеличи капацитета за бежанци по Западнобалканския път и в Гърция, както и да се гарантира по-дълъг престой на мигрантите по този път. На срещата на ЕС и Западните Балкани на 25 октомври в Брюксел бе договорено по пътя на мигрантите през Западните Балкани да се създадат 100 000 места за временно пребиваване. Тогава бе решено да се подсили контрола на границите между ЕС и Турция и да се създадат т. нар. „горещи точки", където да се определя кой е бежанец и кой икономически мигрант и следователно няма право на убежище.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Тревога, контрабандните канали на мафията са в опасност!!!

12.11.2015 13:22:47

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.