-
19 Фев 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Задълженията на ЦСКА са намалени с 3 млн. лева за два месеца
15 Януари 2014 | 08:36
/КРОСС/ Задълженията на ЦСКА са са били намалени с 3 млн. лева за два месеца, заяви Александър Томов. Според думите му в момента дълговете на клуба са 15 млн. лева.
"Към края на май 2013 година официалните задължения на ЦСКА са били около 35 милиона лева, към октомври 2013 са 18 милиона, а към декември - около 15 милиона. Около 2 милиона лева задължения са покрити от сегашните акционери, а други осем милиона са обезпечени с неспортни имоти на ЦСКА. Трябва да благодаря на всички кредитори, сред които и много бивши футболисти на ЦСКА, които проявиха разбиране и с поведението си намалиха или разсрочиха своите вземания", каза Томов пред "Тема спорт".
Очакванията му са по-голямата част от оставащите дългове да бъдат изчистени след пускането на 3 млн. акции.
Томов отново обяви приближаващо сключване на договор с генерален спонсор, който да осигури исканите 1 млн. евро годишно. Той уточни, че сумата е без премиите, които компанията би давала при евентуално постигнати успехи.
В ЦСКА все още очакват дали ще има конкурент на Борислав Михайлов за президентския пост в БФС на конгреса на 14 февруари. "Българският футбол се нуждае от дълбоки и сериозни реформи. Ако Борислав Михайлов предложи тези реформи, ще бъде добре. До момента не съм чул друг кандидат да е обявил своите намерения", заяви Томов.