-
09 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6807
GBP / BGN 2.2391
CHF / BGN 2.0840- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Новият директор на програма „Хоризонт” е Васил Велев
06 Юни 2016 | 14:45
/КРОСС/ От утре, 7 юни програма „Хоризонт" на БНР има нов директор - Васил Велев, съобщава пресцентърът на БНР.
Васил Велев е журналист с повече от 30-годишен опит в електронните медии. Започнал е като репортер в БНР, бил е новинар и редактор в тогавашния обеден блок на „Хоризонт", както и водещ в нощния „Хоризонт".
След спечелен конкурс, през 1992 година заминава на работа в Българската редакция на Би Би Си с договор за две години. Двайсет години по-късно все още е в Лондон и Би Би Си, но вече е в обединения нюзрум на британската обществена медия.
В последните три години е подготвял радио журналисти в Тайланд, Малдивите, Филипините и на други места. Бил е съдия на радио и телевизионни конкурси. Васил Велев има страст към новините, далечните пътувания, музиката и футбола. Привърженик е на лондонския „Чарлтън".