• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Единственият начин да се промени политиката е чрез изборите - и там, и тук

Единственият начин да се промени политиката е чрез изборите - и там, и тук

/КРОСС/ Протестите в Украйна и България се различават, коментира в сутрешния блок на Нова телевизия Иво Божков, който освен, че беше в Украйна в началото на първите размирици, вчера участва в акция на солидарност с недоволните пред украинското посолство в София.

„Единственият начин да се промени политиката е чрез изборите - и там, и тук. Но приликите спират дотук", посочи блогърът.

По думите му обаче между събитията в двете страни има и доста разлики: „Хората у нас искат избори, но не го показват, много по-примирени са. А червената линия е една и съща - поведението на властите".

Насилието дава алиби на властта да се намеси още по-силно, смята още Божков. Според него официалната българска реакция на случващото се в бившата съветска република е малко страхлива. Трябва категорично да се обявим против насилието и да защитим правото на един народ да определя бъдещето си, смята блогърът.

В момента в Киев е спокойно, продължава примирието между протестиращите и полицията. Това съобщи в ефира на Нова ТВ Данило Бенатов, който живее и работи в Киев. По думите му обаче проблеми има в регионите, където през нощта е имало опити за превземане на областни администрации в различни градове, довели до сблъсъци с полицията и пострадали.

Вчера протестиращите в Киев поискаха оттегляне на опозицията от преговорите с управляващите припомни Бенатов и обърна внимание, че днес в Украйна пристигат върховният представител на ЕС за външната политика Катрин Аштън председателят на Еврокомисията Жозе Барозу.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.