•  GBP / BGN 2.2837
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Времето:  София 9°C

Кристиано Роналдо отбеляза гол № 700 в кариерата си

/КРОСС/ Кристиано Роналдо отбеляза гол № 700 в кариерата си. Португалецът се разписа при загубата от Украйна с 1:2 от дузпа в средата на второто полувреме.

Кристиано Роналдо стана шестият играч в историята с подобно постижение. Така той попадна в компанията на Ромарио, Пеле, Йозеф Бицан, Герд Мюлер и Ференц Пушкаш. Бицан е първи с 805 попадения. След това са Ромарио (772), Пеле (767), Пушкаш (746) и Мюлер (735). Роналдо има 450 гола за Реал (клубен рекорд), 118 за Манчестър Юнайтед, 95 за Португалия, 32 за Ювентус и 5 за Спортинг Лисабон.

Головете му са реализирани в 973 мача. И той се е разписал в 458 от тях поне по веднъж.

Украйна се класира за Евро 2020

С успеха в Киев Украйна се класира за финалите на Европейското първенство през 2020 г.

Нападателят Роман Яремчук даде преднина на домакините още в 6-ата минута. Андрей Ярмоленко увеличи на 2:0 в 27-ата минута. През второто полувреме реферът изгони Тарас Степаненко, но украинците удържаха успеха.

Украйна има 19 точки от 7 мача и предсрочно си осигури място на Евро 2020. Това е първо директно класиране за страната на финали. През 2012-а тимът участва като домакин, а четири години по-късно се класира след успех в бараж.

В другия мач от групата Литва загуби от Сърбия с 1:2 у дома. Сърбия е на трето място, на точка за европейския шампион Португалия.