• 12 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6697
  •  GBP / BGN 2.2350
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

В Русия е образувано дело срещу забранените военни методи в Украйна

В Русия е образувано дело срещу забранените военни методи в Украйна

/КРОСС/ Следственият комитет на РФ образува наказателно дело срещу забранените средства и методи на война в Донецка и Луганска републики, съобщи на ИТАР-ТАСС официалният представител на СКР Владимир Маркин.

Делото е образувано по отношение на неустановени военни, включително и тези от редиците на Националната гвардия и на бойци от «Десен сектор» въз основа на фактите на обстрела на градовете Славянск, Краматорск, Донецк, Мариупол и други населени пунктове в източна Украйна.

Максималното наказание съгласно съответния член - 20 години лишаване от свобода. В СК твърдят, че по време на обстрелите се използвала военна бронирана техника и авиация със символика на ООН, а това е нарушение на Женевската конвенция «За защита на мирно население по време на война». Маркин припомни случаите на пленените руски журналисти на LifeNews и убития италиански журналист Андреа Рокели, както и неговия преводач Андрей Миронов.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.