• 18 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Затвориха небето над Лондон

Затвориха небето над Лондон

/КРОСС/ Въздушното пространство над британската столица Лондон е затворено до 19 часа по Гринуич поради срив на компютърните системи за управление на въздушния трафик, съобщиха от Евроконтрол. От агенцията обещават повече подробности в следващите часове. Засега се знае само, че е спрял токът в центъра за управление на въздушното движение, разположен в графство Хемпшир.
Националната служба за управление на въздушното движение потвърди новината на своя сайт, като определи причината като „техническа" Оттам поднесоха извинения на пътуващите за случилото се и обещаха бързо решаване на проблема.
Агенция "Ройтерс" съобщава, че от "Хийтроу" в момента нито излитат, нито кацат самолети.
Задържат се всички кацащи и отпътуващи самолети за "Лутън".
На "Гатуик" приемат пристигащи, но няма излитащи самолети.
"Станстед" е в процес на изясняване как сривът в системата засяга дейността му.
Летището в Манчестър обяви, че не е пострадало от аварията и е готово да поеме пренасочени полети.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.