• 12 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Нов протест в защита на българската земя

Нов протест в защита на българската земя

/КРОСС/ За поредна неделя недоволни граждани се събират на протест пред сградата на Министерството на земеделието и храните в знак на несъгласие с мораториума за продажба на българска земя на чужденци. На стълбите пред сградата на министерството са подредени плакати с едно и също изображение и надпис: „1 кв. м. за 0,5 литра вода, 0,50 лева - промоцията е валидна до изчерпване на количествата", „Земя напоена с кръв не се продава".
„Действията на правителството, с които не се забранява продажбата на земя на чужденци, показват, че правителството не иска да даде възможност за развитие на земеделието ни", заяви пред събралите се граждани един от организаторите на протеста.
Протестиращите настояват за възстановяване на чл. 22, ал.1 от Конституцията от 1991 г., който гласи, че чуждестранни физически и юридически лица не могат да придобиват право на собственост върху земя.
Припомняме, че тази седмица парламентът гласува удължаване на мораториума за продажба на земи на чужденци до 2020 година. Очакванията са обаче да се върне старото положение и забраната да падне в началото на следващата година заради поети към ЕС ангажименти.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.