• 11 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Продължават делата срещу Цветан Цветанов и Филип Златанов

Продължават делата срещу Цветан Цветанов и Филип Златанов

/КРОСС/Двама знакови подсъдими ще се срещнат днес в Съдебната палата - бившият вътрешен министър Цветан Цветанов и бившият председател на Комисията за предотвратяване на конфликт на интереси Филип Златанов.

Финални свидетели се чакат по делото срещу Цветан Цветанов, подсъдим, че е написал шест пъти "Не" с удивителни под поискани от прокурор и разрешение от съдия специални разузнавателни средства.

По делото Златанов трябва да започнат финалните пледоарии, след като авторът на прословутото тефтерче с инициали и указания как трябва да се решева една или друга преписка, се отказа от разпита на всички свидетели и вещи лица и избра бързата процедура. Теоретично съдия Андрей Ангелов може още днес да каже виновен или невинен е Филип Златанов по обвинението, че е нарушил служебните си задължения, от което е било разколебано доверието на обществото в дейността на комисията като независим орган. Обвинение, по което Филип Златанов не се признава за виновен. В случай на осъдителна присъда, санкцията предвидена в Наказателния кодекс е затвор до 5 години, лишаване от право да се заема определена длъжност или пробация.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.