• 11 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Назъбен пътен знак нарани жена, общината й плаща 10 хиляди

Назъбен пътен знак нарани жена, общината й плаща 10 хиляди

/КРОСС/ Кюстендилката Росица Атанасова осъди общината в областния център заради раняване от пътен знак. Съдия Чавдар Тодоров от Кюстендилски районен съд постанови, че кметството трябва да изплати 10 000 лв. обезщетение на потърпевшата, пише struma.bg

Историята е от 5пети април миналата година, когато около 17.20 часа, след края на работния ден, Росица Атанасова се отправила към центъра на Кюстендил, придвижвайки се по улица „Елин Пелин" в посока римските терми. На Т-образното кръстовище, образувано от улиците „Цар Освободител" и „Елин Пелин", имало поставен пътен знак. Няколко дни преди това под знака служители на общината поставили още един знак - забранено завиването наляво.

Металната тръба, върху която бил поставен знакът, обаче била доста къса, а на тротоара вляво от знака имало и метална шахта, която затруднявала преминаването, тъй като металният й капак бил издигнат с около 9 см над нивото на плочките. Най-големият проблем за преминаващите по улицата обаче се оказали острите извити ръбове с дълбочина около 1 см на обратната страна на новопоставения пътен знак.

„Докато минавах покрай знака, някак се блъснах в него, почувствах, че по лицето ми потече топла течност. Докоснах я с пръсти и се оказа, че е кръв", разказа пред съда Атанасова. Според медицинската експертиза нараняванията на дясната страна на лицето се изразяват в прорезни рани над дясното око с дължина 7 см и на дясната буза с дължина 7.5 см.

По време на инцидента в близост до Росица Атанасова е имало нейни колеги, които я транспортирали до Спешен център - Кюстендил, а впоследствие и в хирургичното отделение на МБАЛ - Кюстендил. Там раните на Росица са обработени и зашити, но впоследствие жената получила усложнения и е лекувана в „Пирогов". Въпреки продължителното лечение върху лицето на жената и в момента има белези, които я притесняват, тъй като работата й е да общува с клиентите на фирмата, казали колеги на потърпевшата.

По време на делото стана ясно, че собственик на пътната мрежа и пътните знаци в града е община Кюстендил. Именно специализирана комисия по безопасност на движението в кметството е решила да бъде поставен фаталният знак, монтажът му е извършен от служители на община Кюстендил.

На първа инстанция Районен съд - Кюстендил осъди общината да заплати на Росица Атанасова не само обезщетение от 10 000 лв., но и сумата от 1619 лв. - деловодни разноски, както и 68 лв., с които са купени лекарства от потърпевшата.

„Още е рано да се радвам, това е едва първа инстанция", обясни Атанасова.

Решението подлежи на обжалване в двуседмичен срок пред КОС.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.