•  GBP / BGN 2.2843
  •  CHF / BGN 2.0205
  • Времето:  София 10°C

Айнтрахт Франкфурт триумфира в Лига Европа

/КРОСС/ Отборът на Айнтрахт Франкфурт триумфира в Лига Европа. Тимът вдигна трофея след драматичен финал с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Рейнджърс. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да се победят и завършиха 1:1.

Вратарят Кевин Трап се превърна в герой за Айнтрахт Франкфурт, след като се намеси няколко пъти, за да спомогне за успеха. Той успя да спаси и дузпата на опитния Арън Рамзи, което реши изхода при 11-метровите удари.

Първото попадение в мача дойде в 57-ата минута. Джибрил Соу пусна към Тута, той обаче не успя да отиграе, топката стигна до Джо Арибо, който стреля за 1:0.

Малко след това Айнтрахт имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Кевин Баси в наказателното поле, но такава не беше отсъдена.

В 69-ата минута падна изравнителното попадение за 1:1, а Калвин Баси отблизо прати топката в мрежата.

По този начин мачът влезе в продължения, а след това и дузпи. Фатален за Рейнджърс се оказа ударът на Арън Рамзи, който беше спасен от стража на победителите.

Айнтрахт спечели втори европейски трофей след Купата на УЕФА през 1980 година. Освен това тимът клуб не допусна нито едно поражение в надпреварата. Това е третият случай в историята на турнира след Виляреал през миналата кампания и Челси през сезон 2018/19.