•  CHF / BGN 1.9846
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 20°C

Нова загуба за националите по футбол - 0:2 от Албания

/КРОСС/ България загуби с 0:2 като гост на Албания в контролна среща, играна пред 16 000 зрители в Тирана. По този начин отборът на Младен Кръстаич продължава да няма победа през 2023 година. Казим Лачи откри резултата за домакините в 41-ата минута и вдигна на крака стадион "Еър Албания". Ернест Мучи удвои преднината на "орлите" с удар от двайсетина метра в 81-ата минута. Това е първа загуба на България от Албания от 60-те години на миналия век.

Селекционерът на "лъвовете" Младен Кръстаич направи шест промени спрямо загубата от Литва (0:2) от квалификациите за Евро 2024 преди три дни. Под рамката на мястото на Иван Дюлгеров започна Димитър Митов. Иван Турицов, Алекс Петков, Симеон Петров, Лукас Петков и Георги Русев също намериха място сред титулярите за сметка на Кристиан Димитров, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев и Преслав Боруков. Както и срещу литовците, от първата минута стартираха Валентин Антов, Марин Петков, Илия Груев, Спас Делев и капитанът Кирил Десподов.

Днешният двубой се очертава като последен за сръбския наставник начело на българския национален отбор. "Трикольорите" все още са без победа в евроквалификациите и заемат последното място в група G.

Албания - България 2:0

1:0 Казим Лачи (41)
2:0 Ернест Мучи (81)

Стартови състави:

Албания: 23. Томас Стракоша (К), 2. Иван Балиу, 18. Арлинд Айети, 13. Енеа Михай, 3. Марио Митай, 9. Ясир Асани, 21. Кристиян Аслани, 14. Казим Лачи, 10. Недим Байрами, 17. Ернест Мучи, 11. Мюрто Узуни.

БЪЛГАРИЯ: 12. Димитър Митов, 19. Иван Турицов, 14. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 3. Симеон Петров, 16. Марин Петков, 4. Илия Груев, 15. Лукас Петков, 9. Спас Делев, 11. Кирил Десподов (К), 10. Георги Русев.