• 07 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Ричард Алибегов: Разходите на заведенията са скочили с два до три пъти

Ричард Алибегов: Разходите на заведенията са скочили с два до три пъти

/КРОСС/ Разходите на заведенията са скочили с 2 до 3 пъти, а те няма как да компенсират скока с повишаване на цените. Причината е, че хората обедняват всеки ден. Това за Нова телевизия Ричард Алибегов, председател на Българската асоциация на заведенията.

"От година и половина държавата не поглежда към туризма. В последните месеци мярката 60 на 40 спря, а можеше да бъде удължена. Без никакъв мотив се премахна ДДС на слабо алкохолните напитки - без дискусия и срещи. Сега разбираме, че от 1 юли махаме и 35 евро субсидия за чуждите туроператори. Ние само махаме, нищо не добавяме. Всичко това в момент на инфлационна криза и нова вълна на COVID. Тези 25 ст. за гориво не важат за фирми", допълни още Алибегов.

"В момента се вдигат всички доставни цени за нас, вдигна се електроенергията. Ние вдигнахме заплатите, нямаме почти никакъв персонал. Над 80% в него са семейни бизнеси и не издържат. След този сезон е много възможно някои да фалират", каза Алибегов.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Бегай бе Али…. Бах ти нахалния гербераст, миналата година ви свалиха ДДС то, а цените ви не само не паднаха ами скочиха с 25% поне….

11.07.2022 19:43:25

Анонимен

Ами затваряйте, няма да плачем за вас.В едно село от 1800 жители има 22 заведения, пет от които са големи ресторанти с повече от 80-100 места.Тя цялата държава отива на майната си той реве за кръчмите и пияниците.

11.07.2022 19:25:36

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.