• 23 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1595
  •  GBP / BGN 0.8642
  •  CHF / BGN 0.9119
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Юрий Асланов: ГЕРБ оцеля формално като политическа сила, но нежелана от общество

Юрий Асланов: ГЕРБ оцеля формално като политическа сила, но нежелана от общество

/КРОСС/Предложеният от Слави Трифонов състав на правителство е дясно-либерален, но само партиите на статуквото могат да направят коалиция, смята социологът Юрий Асланов. Символичният победител в България е ГЕРБ, а в чужбина - "Има такъв народ", смята политологът Антоанета Христова.

Управленската заявка на Слави Трифонов е дясно-либерална и доста по-дясна от тази на Демократична България, смята Юрий Асланов.

"Той не изневерява на себе си и аз не съм изненадан от поведението му, той държи на образа си да е различен от всички останали и да не играе по техните правила, което му носи до този момент успех", каза Юрий Асланов.

"Има такъв народ" трябва да направят правителство, за да станат ясни плановете им, според Антоанета Христова.

"Желанието за промяна надвишава желанието за запазване на статуквото. И затова моят призив даже и подкрепа е това, неговото правителство да бъде подкрепено, за да му се даде шанс в следващите месеци да видим посоката и желанието му за реформи", каза Христова.

Според нея, има двама победители от изборите. - "Ако трябва да кажем кой победи символично, символично победи ГЕРБ в национално ниво, на международно ниво - българите в чужбина наложиха Слави Трифонов, това са фактите, това са цифрите, другото е свръхинтерпретация".

Според Юрий Асланов партиите на статуквото в парламента могат да създадат коалиция. Всички останали сценарии водят към правителство на малцинството.

"Притеснението оттук нататък ще бъде в останалите играчи, да се даде време на това правителство, защото от тяхна гледна точка, ако то получи време за действие, макар и за кратко, ние ще видим с каква обществена популярност ще започнат да се ползват действията на това правителство и това ще притесни всички останали. В това е т.нар. заложен капан, предизвикателство към останалите играчи", каза Асланов.

Има или няма програма Слави Трифонов - остава обект на спор, според експертите. В нея фигурират леви, десни и центристки идеи, насочени към различни групи от обществото.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Аз пък не обичам чалго

13.07.2021 20:32:39

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.