• 27 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Министър Николов: Работим приоритетно за модернизиране и обновяване на производствената база на „Ел Би Булгарикум“

Министър Николов: Работим приоритетно за модернизиране и обновяване на производствената база на „Ел Би Булгарикум“

/КРОСС/ „Работим приоритетно за модернизиране и обновяване на производствената база на „Ел Би Булгарикум" ЕАД във Видин, която ще продължим да развиваме и ще усъвършенстваме постоянно". Това заяви министърът на икономиката и индустрията д-р Петко Николов по време на парламентарния контрол днес. Той посочи, че новото ръководство на държавната млекопреработвателна компания е постигнало не малко в първите месеци от управлението си като е инвестирало значителни средства в подобряване на производствената база и ще продължи активно да работи по модернизацията на сградата и съоръженията във Видин.

По неговите думи предстои да започнат и поетапни дейности от есента, касаещи ремонт в хладилните помещения и складовете, преасфалтиране на алеите, отвеждащи към цеховете и паркинга пред административната сграда. Министърът на икономиката бе категоричен, че ще бъде насочена инвестиция в посока плавна подмяна на нова производствена техника за производство на свежи млека, краве масло и топени сирена. Той изтъкна, че във всички помещения в Производствената база във Видин са монтирани и подновени договори за поддръжка на климатици, витрини в магазина и цялото техническо състояние на камерите за готова продукция.

„За да постигне целите си за подобряване на материалната база и условията на труд в производството, „Ел би Булгарикум" ще разчита и на европейско финансиране", добави икономическият министър и обяви, че през следващата седмица предстои и оглед с технически лица относно подобряването на енергийната ефективност на сградите и намаляване разходите за електрическа енергия. По думите на министър Николов предстои да бъдат разгледани възможностите за преминаване на работния процес към енергия от фотоволтаични системи.

Д-р Петко Николов припомни и изпълнения поет ангажимент към синдикатите за увеличение на заплатите на служителите в производствената база във Видин с 10%, което влезе в сила със задна дата от месец май. Икономическият министър обяви, че през септември предстои нов разговор със служителите във Видин за повторно увеличение с допълнителни 20%.

Той припомни още, че продължава работа и за финализиране на преговорния процес между „Ел би Булгарикум" ЕАД и „Мейджи", с оглед гарантиране в максимална степен защита на правата на „Ел Би Булгарикум" ЕАД и постигане целите на проекта за стратегическо партньорство между двете страни за създаване на съвместна научноизследователска лаборатория в София.

„По този начин ръководството на държавната компания ще насочи силите на екипа към постигане на нови цели, които да затвърдят заслуженото място на компанията в българската икономика", изтъкна той.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.