• 02 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Пореден протест срещу кариерите над Белащица

Пореден протест срещу кариерите над Белащица

/КРОСС/ Жителите на селата от Родопската яка излизат на пореден протест срещу кариерите над Белащица днес от 11 часа. Това съобщи за Радио Пловдив кметът на селото Костадин Николов.

Протестът ще бъде под формата на автошествие, като ще се спазват противоепидемичните мерки. Сборният пункт е центърът на Белащица, от където автомобилите ще потеглят и и ще преминат през кръговото кръстовище на Околовръстния път и Кукленско шосе, покрай кариерите, след това през селата Гълъбово и Марково, а после ще се върнат до центъра на селото.

Протестиращите настояват институциите да защитят обществения интерес и да не допуснат удължаване на договорите на концесионерите. Въпреки че договорът на единият от тях - "Холсим кариерни материали Пловдив" вече е изтекъл е заявено искане за удължаването му за още 15 години. Продължаване на концесията с 25 години искат и от „Европейски пътища", които възобновиха дейност след спечеленото дело, а концесионният договор им изтича през февруари 2022 година. Протестът се организира от инициативния комитет „Стоп на кариерите в Белащица".

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.