-
07 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Беновска: 25 МИР БЕЗ Борисов, Радев и Пеевски показа, че тук са мъже с Топки! И обичат България!
07 Април 2026 | 18:08
/КРОСС/ Предизборен дебат между приелите поканата водачи на кандидатдепутатските листи в 25 МИР на политическите сили, подредени според номера в бюлетината, излъчен директно в youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 6-ти април 2026 година.
Участват:
2 - партия „Пряка демокрация" - Даниел Георгиев
9 - коалиция „Моя България" - Антон Сираков
10 - партия „Движение на непартийните кандидати" - Росен Миленов
11 - коалиция „Алианс за права и свободи-АПС" - Явор Хайтов
12 - коалиция „Антикорупционен блок" - Янко Бахчеванов
14 - партия „Величие" - Ивелин Михайлов
16 - коалиция „Трети март" - Валери Григоров
Илиана Беновска: Здравейте, здравейте, здравейте! Днес е 6 април 2026, остават точно 13 дни до изборния Великден, 19 април, 52 НС! А да видим какво ще се случи! Поканили сме на този първи национален дебат с повече от един-двама участника, кандидатите от 25 МИР София. Искам да отбележа, че първо ще очакваме отговор чий Христос ще възкръсне на 19 април, но вече кой и на какво основание иска, но може ли, може ли, може ли да управлява България? Веднага бързо ще кажа, че Румен Радев не се съгласи да участва, той е в същия район. Бойко Борисов не се съгласи да участва, той е в същия район. Трябва да подчертая, че Радостин Василев МЕЧ беше единственият, който се извини писмено, че не може да участва! Така че каквито и дрязги да сме имали ние с него буди уважение подобно поведение. Има е един Делян Пеевски, който беше поканен допълнително, понеже районът е лидерски, да дойде. Той отказа не само да дойде той, но и негов представител, този, който е кандидатиран, не му знам името и не го помня. Също така беше поканен и Крум Зарков да дойде заедно с кандидатът им Атанас Атанасов. Атанасов са го пратили заедно с Радослав Ревански в Белица, а Крум не знам къде е, така че и те няма да дойдат. Но все едно, това не подценява тези, които приеха поканата, проявиха мъжество и дойдоха тук. Така че спирам с дългите излияния и нека дебата започне сега!
И така, 6 април 2026 г., първи национален дебат с повече от двама-трима рехави гости. Благодаря ви, господа, чест ви прави, че сте тук! Ще си позволя да се ръкувам с всеки един от вас и да обясня на нашите зрители и слушатели, ръкувам се с всеки един от тях, наредени са от ляво на дясно по възходящ ред на бюлетините. И така, започваме по регламент, представяне една минута, след това своя тема, теми до 3 минути! Помолила съм ви да пратите видеа до 4 броя по 1 минута, общо 4 минути. Моля да не се увличаме, защото много думи не означават много качество! Започваме!
Започваме с първия, бюлетина номер 2 „Пряка демокрация", представете се, моля!
Даниел Георгиев: Здравейте! Даниел Георгиев на 30 години. Програмист, един от най-успешните ай ти предприемачи в света. Мой софтуер се ползва от над 10 милиона човека по света. Аз съм и до ден днешен най-младият българин, избиран от Форбс за под 30 години категория бизнес. За справка, на 21 години през 2017. Ние от „Пряка демокрация" искаме да върнем властта на народа. Да въведем дистанционно гласуване, така че да се върне 90% избирателна активност!
Илиана Беновска: Вашата минута изтече. Заповядайте! Искам думата аз, Антон Сираков го няма, защото, сега ще го разпитаме, но някои хора не четат съобщенията, които им се пращат. Аз мисля, че показ за това дали някой е готов за нещо, е организираността. Но да не го критикуваме в негово отсъствие. Продължаваме с бюлетина номер 10 с много хубавото заглавие ДНК! Не знам дали с тази абревиатура, г-н Миленов, сте целили да покажете нещо.
Росен Миленов: Росен Миленов, на 46 години, семеен с две деца. 15 години вече в частния сектор, педи това 11 години във всички служби за сигурност на Република България. Каква ни е главната цел? Ами да смачкаме политико-олигархичния модел не с партиите, а с народа. Колегата преди мен също го каза, пряка демокрация, но още първия час, а не да чакаме реформи, реплика-дуплика, мнозинство, а още първия час да свалим гарда с компроматите, които държат 36 години целия политически и икономически елит. Ние с тях ще ги закопаем там в затвора. Това е идеята!
Илиана Беновска: Следващият е номер 11, АПС. Това е г-н Хайтов, исках да кажа преди малко, че АПС е клонингът на ДПС. Представете се!
Явор Хайтов: Добър вечер! Не, г-жо Беновска, допуснахте малка грешка, никой не е безгрешен. Коалиция АПС е коалиция заедно с партията, която аз представлявам, а тя е Земеделски народен съюз, една от старите, чисто традиционни български партии. Но преди това трябваше да кажа добър вечер. Добър вечер на зрителите в Люлин, в Надежда, в Обеля, в Овча купел, в Нови Искър! Ние ценим вашия глас, ние се борим за вашето доверие искам да сте уверени, че можете да разчитате на нас! Така, както хилядите българските граждани, които живеят в малките населени места, малките общини на България, ние и сме и до този момент техните народни представители. Но не вярвайте на социологията, тя е лъжлива, фалшива и платена. Ние ще присъстваме в следващото НС, АПС и Земеделски народен съюз и без нас няма да може да има реално управление!
Илиана Беновска: Адвокат Хайтов, ще ви отведа в съдебна зала, прескочихте едната минута! Продължаваме нататък, първо извинете, искам да ме извините за грешката, която допуснах, че пренебрегнах Земеделски народен съюз! Продължаваме нататък, Антикорупционен блок, Янко Бахчеванов!
Янко Бахчеванов: Здравейте! Аз съм представител на Антикорупционен блок, коалиция, която е учредена от 4 партии. „Единение", на която съм представител, с нашия министър Иван Христанов, който показва в момента като еталон как трябва да работи едно министерство, това на МЗХ. В Антикорупционен блок влизат още Зелено движение, Ние идваме и Средна европейска класа. Всички тези партии в годините сме показали колко важна за нас е борбата с корупцията, как можем с реални действия да я спрем и я спираме дори в момента, както исторически и назад. И искаме в следващия парламент да покажем какво трябва да бъде еталон за работа на всяко едно министерство, това, което в момента се случва в МЗХ. Това е нашата цел, убедени сме, че можем да я постигнем. Подкрепата на хората я виждаме. Също бих подкрепил колегата преди мен, че социологията тотално лъже, изкривява или не включва определени партии, които не са удобни на статуквото! Но ние знаем, че заедно с вас можем да направим това, което трябва за една чиста и свята България!
Илиана Беновска: Благодаря Ви! Вашият министър Христанов, водач на вашата партия „Единение", май го играе нещо като Ричард Гиър в българската политика, непрекъснато сме на видеа, клипчета, тик-ток! Казвам го с дружеска закачка. Но може би това е един от съвременните методи. Продължаваме нататък. Преди да представя следващия гост само ще отбележа да видите до мен какво седи. Г-н Ивелин Михайлов прояви какво винаги артистизъм и яснота във възгледа и донесе картината, която „Величие" създаде, това е маслено платно, което се нарича Партия Мафия. Това е нещо, което вие чрез тази картина, въвеждайки понятието „мафия", това понятие се огражданстви главно за главните герои, които казах, че не дойдоха днес - Борисов, Делян и други, които споменах, ще ги видим дали те ще бъдат в Мафия!
Ивелин Михайлов: Здравейте, казвам се Ивелин Михайлов, български предприемач! Бях член, председател и все още съм председател на ПГ на партия „Величие". Мога да кажа, че ние сме интересна партия, защото не сме създадена, за да променяме нещо или рушим, не сме създадени, за да упражняваме нашите управленски умения в политиката, а сме създадени, за да защитим нещо, което можем да кажем, че е като държава в държавата. педи години това, което решихме, да не се месим в управленските решения, а да създадем един демо модел на правилната държава. Но това, което случи, нас ни нападнаха, не може в една държава, която е член на ЕС да твориш! И затова решихме да се преборим и с мафията в държавата, за да дадем свобода на всеки български гражданин. Това е единственият път България да просперира!
Илиана Беновска: Благодаря Ви за това представяне! Продължаваме нататък с ПП Трети март!
Валери Григоров: Добър вечер! Генерал-майор Валери Григоров съм аз и представлявам тази вечер коалиция от партии Трети март. Коалиция от партии, които са в основата на добродетели, общочовешки добродетели, добродетели, които са в голям дефицит в българското общество и които ние искаме да отстоим, като наложим добро възпитание и поведение в българския парламент. Ние не одобряваме улично-хулиганското поведение в българския парламент, което наблюдаваме в последните 3 години! Това е изключително неприятно, лошо възпитава обществото и показва нежелание за развитие и утвърждаване на народностността и управлението на държавата по съвременен начин!
Илиана Беновска: Благодаря ви за това представяне. А сега искам да въведа в ефир онзи гост, който казах, че не си чете съобщенията. Заповядайте! Много Ви благодаря, г-н Сираков, за букета, който ми донесохте!
Антон Сираков: Вие заслужавате много повече!
Илиана Беновска: Дай Боже! Това е вашето място! Заповядайте да се представите в рамките на една минута, надявам се, че поне регламента сте прочел!
Антон Сираков: Добър вечер! Казвам се Антон Сираков. По професия съм адвокат, около 39 години юридически стаж. Специализирал съм история на политическите правния учения и криминология. Да не се бърка с криминалистиката. Тук ще си позволя само две дума за разликата. Сегашното управление не обича криминологията, защото това е науката, която изследва възможните причини за появата на престъпления. Понеже нас ни управляват престъпници, те нямат изгода от тази наука. Председател съм на партия Нова сила, която е, която е една от съставляващите партия на политическа коалиция Моя България. Искаме да влезем в оперативната политика, защото знаем какви са проблемите на страната и имаме решения за всички тях. решения, които са лесно изпълними. За разлика от клишетата, които се подхвърлят във въздуха от разни политически субекти!
Илиана Беновска: Кой уби Алексей Петров?
Антон Сираков: Не Ви разбрах!
Илиана Беновска: Кой уби Алексей Петров? Вие дълги години работихте с него!
Антон Сираков: Сегашните управляващи. Бил съм и адвокат, и съветник на Алексей Петров. Приказките за Ива Павлова и някои физически лица, гравитиращи около нея, може да отразяват истинските отношения между тях. Там не се набърквам, защото това са лични отношения.
Илиана Беновска: Дайте по-малко обстоятелства!
Антон Сираков: Уби го неговата изключителна вяра на евреите! Казвам го веднага. Защото беше готов да издаде истината за сглобката. Той я е направил, в неговото ресторантче по-скоро, отколкото винарна „Делвите"! Нищо общо няма с никакви манастири. Понеже беше достатъчно интелигентен ...
Илиана Беновска: Ще Ви отдева от зала, преди малко казах и на г-н Хайтов, кратко! С едно изречение - знаете ли кой уби Алексей Петров?
Антон Сираков: Кирил Петков се издаде след време, че смъртта на Алексей Петров беше ненужна за управляващите, но страх лозе пази!
Илиана Беновска: Не беше правно регламентирано това, което говорите. Благодаря Ви все пак, че се решихте да се представите!
Антон Сираков: Попитахте ме, а ние отговаряме на всички въпроси коалиция Моя България, бюлетина номер 9!
Илиана Беновска: По-малко обстоятелства, благодаря ви сърдечно. Продължаваме нататък по регламент. Представянето мина. Сега всеки от вас да си избере своя тема или свои теми и в рамките на до 3 минути да изложи възглед! Заповадайте, от темите! Започваме със свои теми, „Пряка демокрация", Даниел Георгиев!
Даниел Георгиев: Обединение на българския народ, смяна на текущата система към такава, която не е клептокрация, а малко повече да изпълняваме Конституцията, където властта да произлиза от народа. Има ли такава тема?
Илиана Беновска: Вие имате право, виждате ли, и Вие сигурно не сте го чел, имате право на тема/теми до 3 минути. Хайде да Ви видим!
Даниел Георгиев: Проблемът на сегашната система е, че в момента избираме някакви хора, те влизат в парламента и от първия момент започват да си правят каквото си поискат. Това за да се промени, трябва по някакъв начин да се промени системата. И аз честно казано не съм дошъл тук на дебат, аз съм дошъл на една кръгла маса, ако може да се обедини целия български народ!
Илиана Беновска: Чудесно!
Даниел Георгиев: За това, че трябва да съберем мнозинство или да направим някакъв масов протест, така че да може през някаква система, дали ще е Велико народно събрание или каквото и да е, държавата да мине към някакъв по-справедлив модел. Това какво включва? В момента основният проблем е, че в момента трябва да се протестира. Ние искаме ако може да не се протестира, а вотът на недоверие да е от гражданите. В момента вотът на недоверие е само от депутатите в парламента, някои от които очевидно се продават срещу някаква сума, защото те само натискат някакви бутони, съответно не можем да ги махнем, освен ако не излезем 500 000 човека на площада. Ние искаме вотът на недоверие да е от гражданите, това едно. И второто, което искаме, главният прокурор и ВСС в момента пак се избира от депутатите, които очевидно са корумпирани. Искаме главният прокурор и ВСС да се избира от гражданите и да има механизъм за отзоваване. В момента, в който се събере някаква подписка 50 или 100 хиляди човека вот на недоверие той да се маха и така да постигнем най-сетне в тази държава справедливост. Защото ние не сме демокрация, където народът избира, дори не сме представителна демокрация, защото никой не ни представлява, не сме и олигархия, където наши олигарси по някакъв начин да забогатяват! Ние сме една клептокрация, в която има явно чужди интереси, някакви компромати. Влизат там и просто продават държавата. Ние искаме ако може да останем в България, защото другото какво? Трябва да се съберем, ето, хората тук, които сме сърцати и сме дошли на дебат, отиваме в Гърция, в Румъния, или в Грузия от другата страна на Черно море да си направим някакво селище. Това ли трябва, с нашето поколение да приключи България!
Илиана Беновска: Много Ви благодаря за тези теми. Давайте г-н Сираков вашите теми в 3 минути!
Антон Сираков: Това, което каза колегата и което аз напълно подкрепям, че на България съгласно Конституцията, съгласно международното право, съгласно качествата на българския народ, който е пред изчезване, ако продължаваме със сегашните темпове, се полага като суверен да управлява страната! Нека помним, че след живковото недоносче, наречено закон за референдумите се изискваше 20 000 подписа от избирателите, за да бъде референдумът приет, насрочен, проведен от НС. Сега се изисква 20 пъти повече и това не го признават. Затова нашата тема е, че трябва да се започне със закон за изборите, да се замести сегашният глупав отвсякъде, подробен до невъзможност за изпълнение стриктно изборен кодекс и реформа на съдебната система. На правораздавателната система по-скоро. Само че да не се прави от хора, които не са могли да бъдат адвокати, като Христо Иванов. Не са могли да бъдат магистрати, да не продължавам по-нататък с имената, защото времето тече.
Илиана Беновска: Може да добавите и Бойко Рашков, ако искате!
Антон Сираков: На Бойко Рашков само лични разбира се възхищения от неговите качества, и като юрист, и като сърцат мъж! Който доказа, и може би това му беше грешката спрямо управляващите, щото показа, че с купения вот може да се приключи много бързо и много лесно, ако го прави човек, който разбира! А що се отнася до самите избори, още през февруари партия Нова сила показа един чудесен спектакъл как трябва да се правят избори. Дадохме рецепта от до и никой не се нае да го направи. Включително сегашния обявен за спасител, налаган като такъв с цялата мощ на държавната машина!
Илиана Беновска: Кой е този, говорете с имена?
Антон Сираков: Ами той се казва Румен Георгиев Радев. Само че друго хубаво не мога да кажа за него. Като по-млад е могъл да бъде пилот, сега и това не може!
Илиана Беновска: Може ли да не ми разказвате неговата биография, продължете по същество!
Антон Сираков: Това са темите. Без правораздаване, което да си върши работа, защото това е напълно възможно, това е напълно във възможностите на много хора, които работят в правораздавателната система.
Илиана Беновска: Нещо пропускате изпълняващият функциите , пропускате ВСС, които стои два мандата преко срока и даже им отпуснаха, това е дребнаво, но ще го кажа, отпуснаха им там по колко евро, 1000 ли, не си спомням, за костюмчета, да се обличат! Виждате ли докъде сме паднали, а Вие искате да бъдете чут! Благодаря Ви!
Антон Сираков: Колкото до ВСС, аз съм на мнение, че той изобщо е ненужен, даже вреден. Хората трябва да избират магистратите. Това също го е имало в България и е работело чудесно. Няма нужда от орган, назначен от управляващите, да им назначава съдиите и прокурорите.
Илиана Беновска: Продължаваме нататък, Росен Миленов!
Росен Миленов: Първата тема е моделът, от политически към народен. Втората тема е корупцията и възмездието. Третата тема е икономическо развитие. И четвъртата тема е здравеопазване. Моделът, 36 години се видя, че политико-олигархичния модел, той е като ОПГ, не работи в интерес на народа. Затова има го в Конституцията, но никой до сега не го е прилагал. Колегата от „Пряка демокрация" правилно започна, подкрепям. Още първия час, не да чакаме мнозинства, а още първия час да имат възможност всички български граждани да се произнасят. Защого глас народен, глас Божи! Това означава механизъм не само да пишат законите и да вземат външнополитически решения, това означава контрола върху националните блага и ресурси. Или именно където е кльопачката на цялата тази плеяда от 15 000, аз съм ги описал в един списък, и 2 300 фирми близки до властта. Икономическо развитие. Има два елемента, първо евтини енергийни ресурси днес спрени заради политическа коректност и лизачество на Брюксел, както и на Вашингтон. Ето, от другата на страна на Черно море са руските енергийни ресурси. Вече се усещат в Брюксел, че трябва евтина газ, че трябва евтина електроенергия, оттам ядрени електроцентрали, трябва евтин петрол. Тук трябва да включа и ТЕЦ-овете. Сега започна и служебното правителство да говори за Маришкия басейн, имаме евтин ресурс, наш, не го купуваме, аз още 50 години. ТЕЦ Марица Изток 2 може да произвежда базовата мощност, заедно с АЕЦ. Втори елемент, за да има икономическо развитие, заплати, благосъстояние, това е другият ресурс, който имаме, като се започне от редкоземните елементи, това са мед, сребро, злато. 12 гона всяка година, още 72 елемента. Даваме ги за жълти стотинки. В основата са на чужди, най-вече западни икономики, да взимат там по 5 000 техни работници и служители!
Илиана Беновска: 3 минути, приключихме! Продължаваме обаче с един въпрос от мен, г-н Миленов, Вие казахте, че сте участвал в много управленчески органи. Аз не си спомням рязко вашата биография, но освен че работехте в Митниците с Ваньо Танов, къде още работехте?
Росен Миленов: Към мен ли е въпроса? Аз съм работил в служби, не в управленски органи, специални служби. Като започнем Гранична полиция, после в 9-то районно, после в дирекция НСБОП. Отговарял съм за контрабандата в НСБОП, сега е ГДБОП. Има 150 страници в СГС, СГП след напускането ми по молба към главния прокурор тогава Борис Велчев за онова, което е станало известно по време на моите оперативни разработки, но не се е стигнало до съд и до обвинения към моите оперативни обекти.
Илиана Беновска: Кои бяха те, Ваньо Танов ...
Росен Миленов: Ваньо Танов беше шеф на НСБОП тогава, после беше шеф на Агенция Митници.
Илиана Беновска: И му се обади Бойко и му каза?
Росен Миленов: Да, аз водех делото „Мишо бирата"! разбира се имаше спиране на проверка.
Илиана Беновска: Кой уби Мишо бирата, г-н Миленов? Пък бих казала и неговата съпруга след това?
Росен Миленов: Тези, които са имали интерес, а кой е имал интерес всеки може да си отговори!
Илиана Беновска: Какво казахте, г-н Сираков?
Антон Сираков: Бойко Борисов разбира се!
Илиана Беновска: Недейте приказва глупости!
Росен Миленов: Въпросът е, че там имаше нарушения на законодателството от висш орган, най-висшия, най-високия в изпълнителната власт - премиера! Стана достояние на цялото общество, но обществото тогава си затрая и сега трябва да берем горчивите плодове на престъпната политика на Борисов и Пеевски, които унищожиха институцията и заграбиха всичко! Тогава обществото, ако беше излязло, щеше да се приключи с това криминално лице!
Илиана Беновска: Благодаря Ви, приключихме! Г-н Хайтов, Вие сте!
Явор Хайтов: Благодаря Ви, г-жо Беновска, ние спазваме буквата и духа на закона! Спазваме въведените от Вас правила и смятам, че в това отношение трябва да бъдем за пример. Направи ми впечатление, че се говори за оперативни разработки, за дела и така нататък. Но като че ли се пропуска същественият момент, че ние сме кандидати за народни представители. А институцията Народно събрание се произнася с определени актове и основното е да приема закони. И тук възниква въпрос, като влезем в Народното събрание кой ще бъде нашият първи законодателен акт, г-жо Беновска! И нека зрителите да знаят, че първото нещо, което ние ще направим, е да внесем процедурни правила за избор на членовете на ВСС от парламентарната квота. Всъщност този факт, че не са избрани по съответния ред членовете на ВСС от парламентарната квота не дава възможност да функционира нов ВСС, който да избере както следва нов председател на ВАС, нов главен прокурор. И това е отговор на въпроса, че власт власт възпира. ВСС е така конструиран, че да не може нито една партия самостоятелно да назначи своите представители и самата съдебна власт чрез членовете на ВСС избрани от парламента ...
Илиана Беновска: Ама откъде накъде Народното събрание ще избира ВСС?
Явор Хайтов: Той не избира целия ВСС, това е съществен момент!
Илиана Беновска: И парченце да избира!
Явор Хайтов: Това е конструкция и неслучайно казах, че това е принципът власт власт възпира!
Илиана Беновска: Химия нали сте учил, нека да кажа и аз нещо, частта, която избира парламентът от ВСС служи за, нали знаете какво е коагулационно ядро? Замърсителят на един разтвор, около който се струпват различни химически, не знам как да ги нарека!
Явор Хайтов: Може ли да продължа?
Илиана Беновска: Питам Ви къде е замърсяването?
Явор Хайтов: Ние ценим всеки един български гражданин, дали живее в Обеля, в Надежда, в Нови Искър, никога не смеем и не си помисляме да го наричаме замърсител. Всеки човек е ценен само по себе си!
Илиана Беновска: Говоря за ВСС и НС!
Явор Хайтов: Ами ВСС самите членове, те какво да направят хората, ами те просто трябва да бъдат сменени!
Илиана Беновска: Да си взимат дебелите заплати и да сядат върху тях!
Явор Хайтов: За това е необходима политическа воля и ние политиците сме длъжници на българските граждани, защото не сме си свършили работата да изберем тази парламентарна квота за която стана въпрос. Но ми позволете само още едно изречение в рамките на 10-15 секунди. Понеже темата, която Вие задавате, е ние да преценим кои са нашите теми, темата, която аз бих могъл да развия, това е правосъдие, вътрешна сигурност и обществен ред. Тук има и други колеги, смея да твърдя компетентни, които биха могли да вземат отношение. Това беше увод и сега по същество. Вторият момент, който ние ще направим в конструкцията за функциониране на основния орган, ангажиран със сигурността на българските граждани, МВР, е отново да въведем ролята и функцията на районния инспектор, на всеки две или три села да има полицай. Той да познава хората и хората да познават своя полицай! Благодаря Ви!
Илиана Беновска: Виждате ли как мазно се промъквам с чашата вода! Не ме карайте, моля ви! Спазвайте регламента. Така, продължаваме нататък, г-н Янко Бахчеванов!
Янко Бахчеванов: Здравейте, моята лична тема и това, за което аз ще се боря, е тоталното изсветляване на всички корупционни практики в държавата. Има механизми с които това много лесно може да бъде създадено и създадено. Част от тези механизми са изсветляване на всички информационни системи в държавната администрация. Вече започнахме да правим някои такива неща в МЗХ, които дават резултат. Когато цялата информация е публично достояние, всеки един български гражданин може да се поинтересува кой, защо, кога, къде и как върши, съответно има възможност да повдига въпросите защо го върши. По този начин ще върнем доверието в институциите, което е безобразно загубено. Мога да ви дам един пример с това, което вършим в МЗХ. Там сигнали за нередности извън доноси почти не бяха подавани преди да дойде нашият министър преди 5-6 седмици. Първото нещо, което направи ...
Илиана Беновска: Нали се разбрахме, че Ричард Гиър е участвал в „Хубава жена", а вашият министър ...
Янко Бахчеванов: Той също има хубава жена нашият министър!
Илиана Беновска: Да, той има и хубава дъщеря!
Янко Бахчеванов: Естествено, и синът му е хубав!
Илиана Беновска: Няма тук да правим конкурс за манекени. Престанете да го хвалите този министър!
Явор Бахчеванов: Ама той е за хвалене, г-жо Беновска, с работите, които прави!
Явор Хайтов: Служебното правителство е назначено, то не е избрано, не можем да говорим за наш и ваш министър!
Янко Бахчеванов: Ние говорим за това, което прави, защото е правилно! Исках това да Ви кажа!
Илиана Беновска: Кое е правилно, какво прави той? „Европа ми е заповядала да убия стадото на бай Рибан"!
Янко Бахчеванов: Европа не му е заповядала да убие стадото на бай Рибан, г-жо Беновска!
Илиана Беновска: Така ли? Аз не съм запозната с този въпрос хич и никой не е запознат!
Янко Бахчеванов: Има много хора, които са запознати, но Европа не му е заповядала да го убие!
Илиана Беновска: Така ли?
Антон Сираков: Точно Европа по заповед от САЩ! Тези неща са предрешени.
Илиана Беновска: Вие какъв сте по образование!
Янко Бахчеванов: Ай ти!
Илиана Беновска: Ами правно не се изразявате както си трябва! Добре, дайте си нататък, похвалете си Ричард Гиър, Христанов!
Янко Бахчеванов: Исках да Ви кажа, че когато хората имат доверие в една институция, те подават сигнали и по тези сигнали се работи ежедневно. И по тези сигнали се правят разкрития и се спират много тежки корупционни схеми!
Илиана Беновска: Къде ги видяхте?
Янко Бахчеванов: Кое къде съм видял?
Илиана Беновска: Подадени сигнали, по които се правят разследвания?
Янко Бахчеванов: Естествено!
Илиана Беновска: Сега ще ме дръпнете за езика непредвидено и извън регламента. Довършете си мисълта.
Янко Бахчеванов: Пример мога да Ви дам, затворените складове с храна с изтекъл срок на годност. Негодна храна, която отива в детските градини и в училищата при нашите деца.
Илиана Беновска: Можете ли да ми отговорите, г-н, така, съратник на Ричард Гиър, Христанов, откъде накъде ние ще внасяме 30 годишен замразен резерв от Аржентина или не знам откъде месо и ще го размразяваме тук. И виж ти Христанов не го е видял, ти да видиш?
Янко Бахчеванов: Ама той го спря, той го спря!
Илиана Беновска: Какво спря? Колко такова месо изядохме? Вие знаете ли до какво води едно дълбоко замразено месо, което се размразява, порозовява се, знаете как, и после се продава като охладено? Как се нарича тази болест знаете ли?
Янко Бахчеванов: До нищо хубаво не води!
Илиана Беновска: Как се нарича тази болест, знаете ли? Ботулизъм! Завършете си мисълта!
Янко Бахчеванов: Това ми беше мисълта!
Илиана Беновска: Благодаря! Извинявайте, г-н Георгиев, неудобно ли Ви е? Да не Ви стане лошо. Такъв е животът, не всичко е диван, нали? Та, господа, няма да ми се разсърдите, защото тук няколко души, в това число и г-н Михайлов, и Миленов, и Хайтов, и Сираков, и Даниел ме подтиквате да поставя един върос, с правен характер, но той се отнася до институциите в България! Г-н Михайлов, бихте ли дошли тук при мен при този диван, енергично, да ми разкажете Вашите теми. Но преди да ми разкажете Вашите теми, аз искам на вниманието на господата да поставя едни наши теми. Вие всички знаете, вероятно, грамотни сте, че НС си присвои от няколко години правото да прави комисии. Юристите въобще няма да се усъмните, че съм права в това, което говоря. Но напоследък се направи една комисия в 50 НС, която се отнасяше до Исторически парк. Председател на 50 НС беше Рая Назарян и тя я е подписала. След което се направи в 51 НС един отвод от комисия, комисия, която трябваше да се занимае с прословутия, който, г-н Бахчеванов, не ни внася замразено месо да ни заразява, но ни внася чиста зараза, интелектуална, морална, финансова и всякаква - Сорос! Същото председателка Рая Назарян беше председател и на 51 НС. Ще ви помоля преди да продължим, тази правна тема всеки от вас да ми каже сърцато и по мъжки докога ние ще допускаме НС, което е държавен орган, нали така г-да юристи, да злоупотребява със своите права, да разбива живота на хората, да разбива бизнеса на хората и да утвърждава, както казахте и Вие г-н Хайтов за ВСС, да утвърждава своите ценности. Колеги, много бързо ми пуснете двете комисии на 50 и 51 НС!
РЕШЕНИЕ на 50 НС от 8 .8. 24
по доклада за дейността на Временната комисия за проверка на всички факти и обстоятелства на данни за извършени престъпления във връзка с дейността на Ивелин Михайлов - идеолог на ПП „Величие" и изградения в с. Неофит Рилски, община Ветрино, културно-исторически комплекс „Исторически парк", в т. ч. престъпления, свързани с пране на пари и обвързаности на представители на местната и централната власт с този комплекс и неговото изграждане
Народното събрание на основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 36 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание
РЕШИ:
Приема Доклада за дейността на Временната комисия за проверка на всички факти и обстоятелства на данни за извършени престъпления във връзка с дейността на Ивелин Михайлов - идеолог на ПП „Величие" и изградения в с. Неофит Рилски, община Ветрино, културно-исторически комплекс „Исторически парк", в т. ч. престъпления, свързани с пране на пари и обвързаности на представители на местната и централната власт с този комплекс и неговото изграждане
. Докладът заедно с Приложение № 1, с ниво на класификация TLP-AMBER - за ограничено ползване, да се изпрати по компетентност и предприемане на съответните действия на Прокуратурата на Република България, Държавна агенция „Национална сигурност", Министерството на вътрешните работи и на Министерството на финансите.
Решението е прието от 50-ото Народно събрание на 8 август 2024 г. и е подпечатано с официалния печат на Народното събрание.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА
НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ:
РАЯ НАЗАРЯН
НС
И помни Ивелин Михайлов, и.ф. главен прокурор Боби Сарафов е нелегитимен.
Противоконституционно е да Ви иска имунитета!
И комисията в НС за исторически парк е НЕлегитимна! Противоконституционна!
Както е нелегитимна Комисията за Сорос. И НС я прекрати!
...