• 09 Юни 2026 |
  •  USD / BGN 1.1573
  •  GBP / BGN 0.8634
  •  CHF / BGN 0.9206
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Айше Сали: Новината за прихваната иранска ракета над Турция беше съобщена първо в България

Айше Сали: Новината за прихваната иранска ракета над Турция беше съобщена първо в България

/КРОСС/ Новината за прихваната иранска ракета над Турция беше съобщена първо в България. Това обясни в ефира на БНТ "Денят започва" Айше Сали - кореспондент на Българската телеграфна агенция в Турция.

Без съмнение прихващането на тази иранска ракета беше новина номер едно, водеща новина в турските медии. И също така беше и доста коментирана сред обикновените граждани. Особено това ми направи впечатление, защото точно в този момент аз бях в едно кафене и чух как всички започнаха да коментират новината за случилото се. Трябва да отбележим и този малък детайл, че тази новина беше съобщена в Турция и потвърдена, след като, преди това беше съобщена в България, така че по-скоро от нас в този случай тръгна новината за прихванатата ракета, която след това турското министерство на обраната потвърди. И разбира се, имаше и политически реакции, макар и от една страна по-сдържани. Турция направи необходимото, за да изрази своето несъгласие със случилото се.

Части от прихванатата ракета са открити в Хатай.

От съобщението на властите стана ясно, че ракетата е била прихваната, след като се е движила през въздушното пространство на Ирак и след това на Сирия. Като части от прихващащия боеприпас след това са били открити в близост до Хатай. Нека да отбележим, че това е провинция, която е на близо 30 км от сирийската граница. Турските власти бяха категорични, че няма жертви и ранени, но в същото време отправиха остро предупреждение за това, че все пак те имат право на отговор. И призоваха за това да не се предприемат действия и стъпки, с които войната в региона да се разрасне.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

САЩ горчиво ще съжаляват за „прецедента“, който създадоха, след като американска подводница потопи ирански боен кораб край бреговете на Шри Ланка. Това заяви министърът на външните работи на Иран Сейед Абас Арагчи, цитиран от Ройтерс. Фрегатата „ИРИС Дена“ с почти 130 моряци на борда, гостуваща на индийския военноморски флот, бе поразена от американски удар – в международни води и без предупреждение – написа Арагчи в социалната платформа „Х“.

05.03.2026 11:42:13

Анонимен

Балистичната ракета може да полети в грешна посока, дори към собствената територия, ако не е правилно позиционирана върху стартовото устройство.

05.03.2026 11:16:25

Само питам

Дали пък някой не иска да вкара по този начин държавите от НАТО във войната срещу Иран?

05.03.2026 09:26:50

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.