• 18 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6689
  •  GBP / BGN 2.2363
  •  CHF / BGN 2.0994
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Поставен е временен мост между Богдан и Московец, оглеждат наводнения район къща по къща

Поставен е временен мост между Богдан и Московец, оглеждат наводнения район къща по къща

/КРОСС/Къща по къща оглеждат от сутринта аварийните екипи в най-сериозно пострадалите села от наводнението в Карловско Богдан и Каравелово, за да проверят за бедстващи хора. Създадена е организация за доставка на храни и вода, вече е поставен временен мост между Богдан и Московец.

Ситуацията днес е много по-спокойна, отколкото през вчерашния ден, заяви началникът на отбраната Емил Ефтимов, който обобщи свършеното до момента.

"По въздушен способ, авариен, са извлечени 9 души. Превозени са 17 души по въздуха, седящо болни и трима на носилка. По въздух са доставени над 800 килограма вода, храна медикаменти, за да може населението да изкара спокойно нощта.

Продължаваме сега с борбата с последствията от бедствието. Затова още снощи започнахме оглед на възможните обходи, за да можем да вържем селата от другата страна на реката - Богдан и Московец. В момента е поставено едно мостово съоръжение, проверяваме дали може да минат превозни средства по него, за да декларираме, че има официален достъп, нормален достъп до тези населени места."

Няма хора без покрив и храна, подчерта от своя страна кметът на Карлово Емил Кабаиванов. Той каза, че в общинската болница са настанени 8 души, хронично болни, евакуирани от домовете им. Очакват се две линейки, които да транспортират от Каравелово две възрастни жени.

Той допълни, че "бедствието не е само в Каравелово и Богдан, а и в Слатина".

"В Слатина има хора, настанени в кметството. Подсигурили сме легла и завивки, храна. Дано този мост, който военните поставиха, временен мост на пътя Московец-Богдан, да позволи да се, нормализира трудно бих казал, защото е временен мост, но да се възстанови движението проходимостта между Богдан и Московец."

Така и блокираните в Каравелово също ще могат да използват съоръжението, допълни Емил Кабаиванов.

В Каравелово пристигна и пловдивският областен управител, идва и екип на Българският червен кръст, очаква се и президентът Румен Радев.

Източник:БНР

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.