• 07 Юни 2026 |
  •  USD / BGN 1.1640
  •  GBP / BGN 0.8643
  •  CHF / BGN 0.9175
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Политолог: Поведението на Борисов в превод е: "Институциите, това съм аз"

Политолог: Поведението на Борисов в превод е: "Институциите, това съм аз"

/КРОСС/ "Институциите, това съм аз. Демокрацията, това съм аз. Не ми трябват вече посредническите услуги нито на моята парламентарна група, нито на опозицията. Аз мога през конференции да общувам директно. Това е преводът на поведение в политиката на премиера Бойко Борисов". Така политологът Георги Киряков коментира пред БНР политическата стратегия на Борисов във връзка с проваленото във вторник заседание на Народното събрание, на което той трябваше да бъде изслушан и да отговаря на въпросите на депутатите.

Според политолога това поведение на министър-председателя е "ориентализирана форма на пряка демокрация". Той посочи, че:

"Извънредното положение му даде тласък да завърши нещо, което той отдавна свенливо практикува, т.е. досега не го показваше пряко. Сега е моментът да завърши тази своя визия за това как трябва да се управлява, според неговите представи, демократично страната. Това е някаква негова представа за функциониране на демократичните институции и правовата държава. Защото той и друго казва - "Върховенството на закона, това съм аз".

Киряков уточни, че Борисов дава да се разбере, че разпределянето на парите минава през него, независимо, че това са пари на данъкоплатците, тъй като смята, че щом има пряка връзка с данъкоплатците през социалните мрежи или през брифингите, това е легитимен начин да взема информирано за гражданите решение.

В предаването "12+3" Георги Киряков коментира настояването на БСП Борисов да се яви на парламентарен контрол, като обясни, че опозиционната БСП не може да избяга от дамгата, която ѝ е сложена отдавна, "че се опитва чрез такъв тип действия да извлича партийни електорални дивиденти". По думите му много лесно оборимо е такъв тип поведение на левицата.

В същото време заради кризата доверието в премиера и в управляващата партия се е повишило, изтъкна политологът.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Сложно, засукана и на места не съвсем вярно. Борисов си е Андрешко. Използва всички като бушони, когато му е изгодно ( разните му колективни органи-МС, НС, комисии всякакви), като наистина не пропуска да подчертае, че той взема решение и от него зависи, така че най-добре е никой да него ядосва. Но Боросов си остава неграмотен и неопитен като политик. Той е политикан. Не е истина, че доверието в него е нараснало във връзка с кризата с ковид19. До тук не е направил нищо освен да се показва по телевизията и да изисква жертви от останалите. Това че няма много жертви не е негова заслуга. Мерките се реализират по такъв начин, че са си живо отбиване на номер. Големият проблем ще е след като отмине кризата. Бяхме бедни, ще станем още по-бедни, но Борисов ще има оправдание. Въпросът е ще опита ли да направи нещо полезно или както винаги ще се оправдае. Е, тогава вече няма да има къде да се скрие и ще стане кристално ясно какво е доверието в него и дали изобщо го заслужава.

22.04.2020 15:32:24

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.