• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Министър Георги Георгиев на форум на Британско-българската търговска камара: Бизнесът се развива и целта на правните регулации е да подпомагат, а не да пречат на този процес

Министър Георги Георгиев на форум на Британско-българската търговска камара: Бизнесът се развива и целта на правните регулации е да подпомагат, а не да пречат на този процес

/КРОСС/ „Приемането ни в ОИСР е последната стъпка от пълноправната интеграция на България в групата на развитите държави". Това заяви днес министърът на правосъдието Георги Георгиев пред представители на британския бизнес в България на форум организиран от Британско-българската търговска камара (ББТК).

Форумът беше открит от председателя на УС на ББКТ Мирослава Костадинова. В него участваха и заместник-министър председателят и министър на транспорта Гроздан Караджов, заместник-министри на МВР, труда и социалната политика, на земеделието и храните, на иновациите, на енергетиката, представители на различни ведомства, както и компании от българския и международния бизнес. 

Министър Георгиев заяви още, че бизнесът създава работни места и предотвратява изтичането на млади хора от страната и способства за развитието на икономиката ни. „Това е разбирането на министър-председателя и на целия ни екип, за да можем да бъдем разумен и стриктен партньор на бизнеса, като осигурим предвидимост за развитието му. В същото време бизнесът се развива и целта на правните регулации е да подпомагат, а не да пречат на този процес". 

Правосъдният министър каза, че за четирите години преди формирането на правителството,  България е разплатила 1,4 милиарда лева по Плана за възстановяване и устойчивост. „Благодарение на работата на кабинета и екипа на вицеприемиера Дончев за 9 месеца успяхме да разплатим проекти за над 2 милиарда лева, които имат пряка добавена стойност за българските граждани. Амбицията ни е до края на годината България да получи 4 млрд. лв. безвъзмездни средства по ПВУ", отбеляза Георгиев. „Транспонирахме директивата за сигналоподателите, като с последния проект намерихме баланса между отчетността и отговорността в управлението, но и намалихме административната тежест по отношение на частния сектор.  Променихме законодателството в несъстоятелността и ликвидацията на компаниите, т.нар. бърза ликвидация. Факт е и изцяло нов Закон за несъстоятелността на физическите лица, чиято задача е да даде втори шанс на добросъвестните длъжници". По думите му реформата в съдебната система също е от голямо значение за бизнеса. „Над 640 000 дела годишно се завеждат в България. Голяма част от тях са заповедните производства - това е бърза съдебна процедура за събиране на парични  вземания. Направихме реформа, с която да разтоварим най-натоварените съдилища в страната и чрез пълна дигитализация тези дела вече се разпределят равномерно между съдиите в цялата страна. Очакваният ефект е съкращаване на сроковете, в които се гледат останалите дела в големите градове. За допълнително разтоварване на съдилищата въведохме задължителната медиационна среща по основните групи искови производства, включително по търговските дела".

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Vitalik

Една страхотна компания за възстановяване на инвестиции се нуждае от страхотен екип и само когато експерт обслужва клиентите с почтеност и доверие, могат да се постигнат страхотни резултати. Моето пътуване започна, когато несъзнателно инвестирах в схема за криптовалута, привлечен от обещаните печалби. В началото видях печалби, затова инвестирах повече, очаквайки да спечеля милиони в рамките на няколко месеца. Това обаче се оказа измама. Въпреки че поискаха възстановяване на сумата до 50%, те ме манипулираха да изпратя още, докато не осъзнах, че искат да ме прецакат. Докладвах ги на властите и контактът на ФБР ме насочи към TRUSTWAVEHACKERSTECH RECOVERY FIRM. Първоначално бях скептичен към тази компания заради източника. От началото до края финансовият им екип работи професионално, за да възстанови всичките ми откраднати средства и печалби. Все още съм шокиран от резултата. Контакт: trustwavehackerstech2@gmail.com

30.10.2025 17:46:59

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.