• 16 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6641
  •  GBP / BGN 2.2279
  •  CHF / BGN 2.0907
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Цончо Ганев разкри лъжата на управляващите

Цончо Ганев разкри лъжата на управляващите

/КРОСС/ Зам.-председателят на Народното събрание Цончо Ганев, отново уличи управляващите в лъжа. Този път става въпрос за въвеждането на еврото като официална валута в България.

Всеизвестен е фактът, че управляващите водят пропагандна кампания, за да убедят българите в полезността на решението им да елиминират българския лев.

Пропагандната кампания по стар навик на правителството на „Продължаваме промяната“, които бързо си спечелиха прозвището новият ГЕРБ, е основана на неверни твърдения.

В свой статус в социалната мрежа „Фейсбук“ икономистът Цончо Ганев се спира на следното твърдение, изречено от управляващите и тиражирано главно от медии в България, финансирани от  Америка за България.

Според твърдението „Неприемането на еврото е успех на Москва и зад това стои дългата ръка на Кремъл. “.

Разбира се, не е ясно защо запазването на българския лев и на националния ни суверенитет е победа за Москва.

Ясно обаче е следното:

„Влизането на България в еврозоната не е просто въпрос за валутата, която ще използваме, а определя най-важния икономически инструмент за една държава:

Кой ще печата парите ни? Приемането на еврото ще прехвърли цялата монетарна политика от БНБ към Европейската централна банка, с което ще загубим възможността да управляваме собствените си пари и това няма нищо общо с Москва или сегашните геополитически сблъсъци, защото има достатъчно държави в Европейския съюз, които запазиха фискалната си независимост и собствената си валута.

Има общо с това дали ще запазим възможността на бъдещите поколения в България да определят паричната си политика или ще делегираме безвъзвратно това право на наднационална организация.

Още повече, че механизъм за излизане от еврозоната няма, което прави това решение още по-съдбоносно за българския народ.“, пише Цоно Ганев в своята страница в социалната мрежа „Фейсбук“.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.