• 20 Юни 2026 |
  •  USD / BGN 1.1467
  •  GBP / BGN 0.8665
  •  CHF / BGN 0.9248
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

България в кабинета на Румен Радев. Какви ще са първите задачи за новите управляващи

България в кабинета на Румен Радев. Какви ще са първите задачи за новите управляващи

/КРОСС/ Бюджетът ще е голямото изпитание пред „Прогресивна България", защото той показва идеология и ангажименти. Според мен тук ще се сблъскат различните виждания в тази партия, която сега се сформира", каза в БТВ „Тази сутрин" политологът Цветанка Андреева. Ако нещо избра Радев като нагласи, това бяха нагласи, свързани със страховете за доходите и цените. Хората се плашат от това, коментира тя.

Голямата трудност пред Румен Радев е персонална - много е трудно, когато се концентрира толкова много власт и той трябва да удовлетвори надеждите на хората, смята Андреева.

И според политолога Теодор Славев бюджетът е приоритетът за новото правителство, както и новият състав на ВСС.

По това, което споделят в медиите няколко ключови лица в „Прогресивна България", там идеологическият миш-маш продължава. Ако това обаче действаше в кампания, при управление вече е невъзможно, защото трябва да се взимат решения, които ще засегнат интересите една група спрямо друга, коментира Славев.

Той даде и пример - „Прогресивна България" са против неолиберализма, а в същото време запазват данъчната система каквато е.

Обявяват се за лява партия, а в същото време нямат много голям интерес какво ще се случи с работниците във военно-промишления комплекс. Гледат към Европа, а в същото време са отворени и към Изтока. Критикуват ЕС, но ключово ще са парите по Плана за възстановяване и устойчивост, коментира политологът.

Според него имената на министрите ще говорят за това накъде ще върви политическата формация в големите публични сфери.

За Теодор Славев единственият риск, който има, е да се обединят всички срещу Румен Радев.

И журналистът Людмил Илиев е съгласен, че бюджетът и промените във ВСС са приоритетите на новото управление.

Очаквам да чуя в новия парламент това, което не чухме по време на предизборната кампания, а именно разговор за това, което се случва в Близкия изток. За начина, по който тази война повлия на цените на световните енергийни пазари, а оттам и за икономическите проблеми, които създава, каза Илиев.

Ако глобалните тенденции в икономиката са тотално негативни, както се очертава в момента, този наш разговор няма кой знае колко да повлияе върху действителността, смята журналистът.

Цветанка Андреева също смята, че хората в „Прогресивна България" са доста разнородни и „трябва да четем между редовете на този етап."

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Гледах Кутев по нова тв. Разтегателни локуми на тема Русия. Той ЕС имал интерес, а ние само сме щели да се възползваме. Какви били връзките ни с Русия? Ми главно културни. Само дето не каза като Румен Миланов: „К’ва Русия, бе“. Как пък досега не видях един представител на ПБ, който да говори, без да предизвиква позиви за повръщане. И всички се кълнат в „негово величество“ Радев. Не може ли да говорите с уважение, но и с достойнство. Защо са тия метани и дитирамби. Така беше при НДСВ, така е при ГЕРБ, така ли ще сте и вие? Искам само да ви кажа, че така много му вредите. Вредите и на себе си. Всяка прилика с предишни партии ви унищожава при всяко появяване по телевизията. Сърфирането по допирателната на конкретни въпроси при Кутев и останалите не могат да заблудят повярвалите избиратели. Не са толкова глупави. Глупавите сте вие, защото с подобно говорене ги губите. А като тръгне и говорилнята в Парламента, считайте се за пътници. Богомил Бонев

29.04.2026 14:08:16

Анонимен

Майната ви! Мислете, каквото искате! Ще отида на Парада на Победата в Москва - 60 000 войници от Червената армия загинаха за свободата на Словакия! Доблестни слова на доблестен мъж - словашкия премиер Фицо. И още: Не знам какво ви преподават в училище, но аз знам, че Русия даде колосални жертви, за да победи Хитлер и донесе просветление на Европа и света... Кой български политик би дръзнал да го изрече? И това не е велико геройство - просто припомняне на историческата истина. Кой, кой? Новите спасители, старите мъчители? Мъдри политици като Фицо съзнават това и демонстрират уважение. Евролунатиците в Брюксел и Берлин, наследници на Хитлер, жадуват за реванш и ревизиране на резултатите от Втората световна война. Те са Четвъртия райх. Къде сме ние? Тъжно, но въпросът е риторичен...Където бяхме и ТОГАВА...

29.04.2026 11:03:41

Georgi Markov

В цялата си кампания Радев громи олигархията, но нито един път не каза нещо за Сашко Сорос и баща му, за техните НПО-та, които извършват политическа дейност, а нямат право по Конституция. Като тръгнем от Правосъдие за всеки и стигнем до Съюза на съдиите, през Хелзинския комитет, който награди съдия, че е освободил предсрочно убиец със основа на бележка за поправяне на същия комитет. Има ли го Сорос в България, или го няма? Онзи нахалник О'Брайън, дето ни плашеше с Магнитски по националното радио и президентът го прие ,беше ли ловец на заложници у нас, дето призна Ванката Кръстев, или се е шегувал? Прав е Цецо Цветанов, най-добрият изборджия в България, че има свръхочакване към Радев, което бързо може да се изпари... И аз имам очакване, въпреки че не гласувах за Радев, защото от четвъртък вече по Конституция е депутат на всички българи. Моето очакване е да направи Закон срещу цензурата и дезинформацията в България от медиите на Сорос, начело с Нова, БТВ, БНТ, БНР и сие, защото българите са лишени от конституционното си право на информация и са залети от комична и селска дезинформация.

29.04.2026 10:50:55

ЩЕЛИЯН ДИМИТРОВ

Докато Евростат съобщават, че българското правителство е вкарало България в еврозоната с фалшифицирани данни, новите депутати на Румен Радев обикалят по студията и обясняват, че няма връщане назад, еврото е нашият избор и това е. И не е въпросът в това, можем ли или не, да върнем лева, а в отношението към този факт! Новите силни на деня дори не се стараят да си дадат вид, че им пука за това, за което хората ги избраха. Не са влезли още официално във властта, а вече се дистанцираха от повечето си избиратели. Само преди седмица, ден преди изборите, приключиха кампанията си с огромна снимка на Радев и Путин. Директно послание към по-голямата част от избирателите им, а няколко дни по-късно един от най-видните им членове се изплю в лицето на същите тези, които ги избраха, с думите Ма ква Русия бе ... . Един друг пък се изстъпи, че те щели да управляват най-малко осем години, все едно това няма нищо общо с народа и той няма думата по тоя въпрос. Ама тоя същият е завършил в САЩ, като Кирчо и Кокорчо. Там явно така ги учат - лъжеш колкото можеш, докато вземеш властта,.

28.04.2026 12:30:51

Aferist

Не така, Радев, не така! Озапти си калинките, че ще береш ядове!

28.04.2026 12:24:40

Възмутен от думите на доцова и миланов

Доцова ли, Тоцова ли, но да я озъпти генерал Радев час по-скоро и да заяви, че казаното от нея не отговаря на намеренията на ПБ. Това включва и глупостите и хъканията на бившия генерал по милост от промените румен миланов, стар нагаждач, който странно защо не само е избран от Радев, но се оказва, че ще открие първия парламентарен ден на НС наместо да си седи дома и да гледа това по ТВ. Иначе скоро ще се надигне истинско цунами, но срещу Радев и партията му за това, че едно говори преди изборите, а ще прави съвсем друго след тях.

28.04.2026 11:59:13

Fakla.bg

Спасителят на България ли? Е, изчакахме. E, дадохме малък толеранс. И?! Някоя си Михаела Доцова от Прогресивна България: Няма никаква възможност за връщане на лева. Никаква! България е част от голямото европейско семейство, така и ще си остане! Генерал-майор Румен Миланов от същата партия, дългогодишен милиционер и катаджия, видимо сенилен: Каква Русия, бе...Парите ни са във Франкфурт, децата ни учат в Европа, това е нашият дом! Вашият дом - може. Не и моят, кука! Моят дом е България. Иван Демерджиев, бъдещ вътрешен министър, известен като Бях точен с парите: Трябва докрая да се помага на НАПАДНАТАТА СТРАНА УКРАЙНА! Ти помагай от твоя джоб, не бъркай в моя... Честито на печелившите наивници! На един и милион патриоти, които се подлъгаха, че Радев може да обърне курса, да възстанови контактите с Русия, да пусне референдуми... Медийните му хрътки говорят достатъчно убедително вместо него. Това е добре, така ще знаем кой къде стои. Лицемерието приключи с края на предизборната кампания, колкото да залъже критично висока маса да го подкрепят. Нямало никаква възможност за лева ли? Каква Русия ли? Нападнатата Украйна? Ще видим, фарисеи! Давайте, давайте все така! Нека и правителството ви не денонсира военния пакт със Зеленски. Нека отпусне заема за Украйна. Нека остави военните самолети на летище Васил Левски. От високо се пада най-лесно. Бойте се от гнева на търпеливите и на дълго, дълго лъганите...

27.04.2026 23:42:24

Гласувал за ПБ

Тая Дацова и тоя Румен Миланов трябва час по-бързо да бъдат разкарани от Радев. Иначе го чакат протести ако не свика референдум за лева и ориентацията на България, както искат 300 хиляди българи от НС.

27.04.2026 23:33:26

Анонимен

Това, което никой не иска да изрази, че войната в Близкия изток е насочена срещу целия свят, но не смее да посочи виновниците. Не съм сигурен, че Радев ще единствен да го произнесе.

27.04.2026 13:44:31

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.