• 29 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

„Нашето зелено утре“ в Чавдар – деца и ученици участваха в озеленяването

„Нашето зелено утре“ в Чавдар – деца и ученици участваха в озеленяването

/КРОСС/ Инициативата „Нашето зелено утре" продължава с нови зелени проекти в община Чавдар. Поредният етап от кампанията се реализира в двора на детска градина „Щастливо детство", като в дейностите активно се включиха деца от една от групите и ученици от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий", служители на Елаците-Мед и на община Чавдар.

В рамките на инициативата бяха засадени над 40 растения от различни видове - магнолия, амброво дърво, туя смарагд, японска вишна и други. Засаждането обхвана и централната част на Чавдар и зелените площи около фолклорния център в селото, където има нови над 100 рози и повече от 70 храста.

Като част от подкрепата за поддържането на зелените пространства, общината получи и две моторни косачки STIHL, които вече са в активна експлоатация.

„За поредна година инициативата на четирите компании - Геотехмин, Елаците-Мед, Геострой и Геотрейдинг - „Нашето зелено утре" има много ясен фокус върху бъдещето. Това е нашето утре", каза кметът Григор Даулов, посочвайки децата и допълни - „И нашата отговорност - да осигурим по-добра и по-зелена жизнена среда за всички в общината." Той изрази благодарност към четирите компании и проф. дтн инж. Цоло Вутов, както и към Благотворителната програма „Българските добродетели" за подкрепата на значими инициативи за Чавдар и Средногорието. „Инвестицията вече е видима - двете моторни косачки са изключително важни за поддържането на добрия облик на селото", допълни той.

„Радвам се, че точно тук - в детска градина „Щастливо детство" в Чавдар - започваме поредния етап от „Нашето зелено утре", сподели г-н Доминик Хамерс, изпълнителен директор на Геотехмин ООД. Той припомни, че през миналата година в сградата на детската градина са обновени помещения и е изградена нова детска площадка, а сега децата заедно засаждат нови растения и храсти.

„Децата ще се грижат за тях и ще се учат на отговорност - както учениците в училището, където подкрепихме създаването на оранжерия", уточни Доминик Хамерси допълни, че за последните 5-6 години по инициативата „Нашето зелено утре", създадена по идея на проф. дтн инж. Цоло Вутов и с финансирането на четирите дружества от Група ГЕОТЕХМИН са засадени над 6000 растения в 8 общини.

Генералният директор на Елаците-Мед инж. Стоил Димитров подчерта значението на устойчивото сътрудничество: „Днешният ден е доказателство, че партньорството между община Чавдар, Геотехмин, Елаците-Мед, Геострой и Геотрейдинг е дългосрочно и устойчиво. Надявам се да продължим заедно по този път - в полза на общината, компаниите и най-вече на децата."

С реализираните дейности инициативата „Нашето зелено утре" отново затвърди ангажимента си към опазването на околната среда и създаването на по-здравословна и красива среда за живот в Чавдар. През месец май предстоят засаждания в община Пирдоп и община Антон, както и в останалите общини в Средногорието. 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.