• 25 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Иван Демерджиев: Кабинет трябва да бъде съставен до средата на май

Иван Демерджиев: Кабинет трябва да бъде съставен до средата на май

/КРОСС/ Страшно много са проблемите в държавата и ние осъзнаваме тази отговорност. Изпълнен мандат ще бъде връчен на президента Илияна Йотова. Нямаме време за губене

Това каза Иван Демерджиев от „Прогресивна България" в предаването „Събуди се" по Нова телевизия.

Процесът по съставяне на правителство трябва да се случи в най-кратки срокове заради ключови държавни ангажименти, включително изпълнението на Плана за възстановяване и устойчивост. Бъдещият кабинет трябва да бъде съставен от експерти с ясни управленски решения и готов пакет от мерки, добави Демерджиев.

Той очаква кабинетът да бъде сформиран след свикване на Народното събрание по конституционно установения ред до средата на май.

Демерджиев коментира и напрежението около сигурността и институциите, като посочи, че отправените заплахи срещу Георги Кандев са тревожен сигнал. Част от заплахите идват от лица с прякори „Светльо" и „Картофа", като единият от тях е свързан с вътрешното министерство, отбеляза той. „Крайно време е тези модели на действие да спрат. Българската прокуратура трябва да прекъсне зависимостите", подчерта Демерджиев.

Системните проблеми по думите му са част от модела „Сарафов", който трябва да бъде преодолян.

Демерджиев изрази одобрението си за работата на Кандев, особено по отношение на изборния процес. Според него той би могъл да заеме поста главен секретар на МВР и в редовния кабинет. Това според него би гарантирало по-голяма професионалност и контрол върху изборните нарушения.

Според Демерджиев след промяната в ръководството на прокуратурата системата има шанс да бъде реформирана и извадена от зависимости. Ключова роля в този процес има Народното събрание, което трябва да избере нов състав на Висшия съдебен съвет, а впоследствие и нов главен прокурор, подчерта той. „Готови сме да действаме в много кратки срокове", заяви Демерджиев, като посочи, че най-ранният възможен срок за избор на нов ВСС е около три месеца след формирането на правителство.

Официални коалиционни разговори до момента не са водени, но са проведени дебати с политически сили, включително „Продължаваме Промяната - Демократична България" и „Възраждане", като част от идеите им са били оценени положително.

„Прогресивна България" вече има предложение за кандидат за председател на Народното събрание, но то ще бъде обявено, когато му дойде времето, заяви Иван Демерджиев.

„Няма да дръзваме да пипаме Конституцията, няма да направим необмислени промени в нея. Искам да видя различен модел на работа в НС и в българската прокуратура. Искам да видя хора, не които напускат постовете си, а такива, които променят подхода си", обясни Демерджиев.

Нова телевизия, „Събуди се"

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Веселинъ ЕГН 7112136860

Питах се дали по случайност съм споменавал тук,че ЕВРЕЙСКАТА ШИЗОФРЕНИЯ Е НЕЛЕЧИМА,ЗАЩОТО Е ПОТОМСТВЕННА И ТРЪГВА ОТ КРЪВОСМЕШЕНИЕТО ОЩЕ ОТ НАЙ-ДЪЛБОКА ДРЕВНОСТ МЕЖДУ МАЙКИ И СИНОВЕ,ДЪЩЕРИ И БАЩИ,СЕСТРИ И БРАТЯ,БРАТОВЧЕДИ И БРАТОВЧЕДКИ . Тази шизофрения се изразява често и чрез еврейски параноидни политически и религиозни системи,които внушават ,че трябва да се отрича Реалността и вярва в невъзможни богове, вождове,колективи,че дори и извънземни същества. ЖИТЕЙСКА И ЖИЗНЕНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ !

Преди 57 минути

Веселинъ ЕГН 7112136860

Бавят умишлено. Ако имах поне грам отговорност,щяха да са вече в Парламента и да има кабинет. Сега се в процес на международни консултации,така че и следващият кабинет да е в услуга на еврейският световен фашизъм.

Преди 1 часа

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.